Rezultate te kerkimit per termin: +Hyrja

Total: 9516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.505Z

Sheshelit i ndalohet hyrja në Kosovë

Një javë pasi u lirua nga akuzat për krime lufte, ultra-nacionalistit serb, Vojsllav Sheshel, i është ndaluar hyrja në Kosovë dhe është shpallur person i padëshiruar në këtë vend, ka njoftuar sot Ministria e Punëve të Jashtme. Vendimi i 31 marsit i Tribunalit të Hagës për ta liruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.550Z

Hyrja falas. Festë kombëtare!

Në kuadër të festimeve me rastin e "Ditës së Lumturimit të Nënë Terezës", më datë 19 tetor, institucionet kulturore artistike në Tiranë kanë planifikuar organizimin dhe mbarëvajtjen e aktiviteteve kushtuar ditës "Shën Tereza e shqiptarëve". Kështu, Teatri Kombëtar do të shfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.037Z

Hyrja ne NATO shkalla e pare ne UE

Transmetuar me 06022014 - 1911 Foto ilustruese PUBLICITET br br Mali i Zi 6 shkurt 2014 NOAal- Hyrja e Malit te Zi ne Aleancen e NATO-s do te paraqiste hapin e pare drejt anetaresimit me te drejta te plota te ketij vendi ne Bashkimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Kosovë, bllokohet hyrja e mallrave serbe

Dje, për herë të parë, tregtarët serbë përballuan koston e politikës zyrtare të qeverisë së tyre.Një ditë më parë, qeveria e Kosovës aplikoi reciprocitetin në marrëdhëniet politike dhe tregtare mes dy vendeve. E thënë më thjesht, dogana e Kosovës nuk lejoi që të futen në te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.564Z

Rehn: MSA, hyrja në fuqi ju rrit përgjegjësitë

Komisioni Evropian mirëpriti dje hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit me Shqipërinë. "Komisioni mirëpret hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit mes Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë. Ne konsiderojmë se hyrja në fuqi e kësaj marrëveshjeje shënon fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.821Z

Ekspertet: Hyrja ne FMN, shume e rendesishme

Specialistet e ekonomise ne Kosove e kane mirepritur duke e vleresuar si shume te rendesishem anetaresimin e Kosoves ne Fondin Monetar Nderkombetar. Sipas tyre, hyrja ne FMN eshte dicka pozitive pasi influenca e ketij institucioni ne bote po rritet gjithnje e me shume. “Kemi qene m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.306Z

Britani, vëllait të Obamës i ndalohet hyrja

Një prej vëllezërve (nga babai) të Obamës iu mohua hyrja në territorin e Britanisë së Madhe, për shkak se akuzohet për një krim të rëndë gjatë një vizite të mëparshme. Lajmi u konfirmua dje nga autoritetet britanike të emigracionit. Sipas "News of the World", Samson Obama, i cili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama