Rezultate te kerkimit per termin: +Hyrja

Total: 9516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.564Z

Rehn: MSA, hyrja në fuqi ju rrit përgjegjësitë

Komisioni Evropian mirëpriti dje hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit me Shqipërinë. "Komisioni mirëpret hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit mes Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë. Ne konsiderojmë se hyrja në fuqi e kësaj marrëveshjeje shënon fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.821Z

Ekspertet: Hyrja ne FMN, shume e rendesishme

Specialistet e ekonomise ne Kosove e kane mirepritur duke e vleresuar si shume te rendesishem anetaresimin e Kosoves ne Fondin Monetar Nderkombetar. Sipas tyre, hyrja ne FMN eshte dicka pozitive pasi influenca e ketij institucioni ne bote po rritet gjithnje e me shume. “Kemi qene m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.306Z

Britani, vëllait të Obamës i ndalohet hyrja

Një prej vëllezërve (nga babai) të Obamës iu mohua hyrja në territorin e Britanisë së Madhe, për shkak se akuzohet për një krim të rëndë gjatë një vizite të mëparshme. Lajmi u konfirmua dje nga autoritetet britanike të emigracionit. Sipas "News of the World", Samson Obama, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Transportet Hyrja ne Shkoder e bllokuar

Ministria e Puneve Publike dhe Transportit ben te ditur gjendjen aktuale te rrugeve ne oret e fundit. Sipas njoftimit per mediat hyrja e qytetit te Shkodres vijon te mbetet e bllokuar dhe qarkullimi per ne qytetin veriperendimor behet nga Mjeda. Po ashtu levizja per ne Muriqan dhe Shir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.812Z

Hyrja në BE, Greqia mesazh Tiranës: Respektoni pakicat

Zëvendësministri i Jashtëm grek, Dimitris Kurkulas deklaron në një intervistë për gazetën “Elefterotipia”, duke iu referuar Shqipërisë, se "Hyrja në familjen evropiane kërkon respekt për pakicat fetare, etnike dhe kulturore, si dhe mbrojtjen e pronës së tyre". I pyetur pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.068Z

Durrës, hyrja e qytetit, e mbushur me mbetje urbane

Hyrja e qytetit të Durrësit prej disa javësh ka nisur të mbushet me mbetje urbane, të hedhura natën nga firma private ndërtimi, duke krijuar imazh aspak tërheqës për banorët dhe vizitorët. Vetëm pak metra larg tabelës ku shkruhet “Welcome to Durrës”, e cila është vendosur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.758Z

Kërshëri,zbulohet hyrja në piramidat e mëdha të Gizës

Pas shumë viteve përpjekjesh dhe kërkimesh me mjete të avancuara teknologjike, duket se zbulimi i platformës së pjerrët (ramp-ës)së piramidave të Gizës është bërë falë një rastësie!   Sipas tregimeve të historianit grek, Herodotit, Piramidat e Gizës kishin një platformë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama