Rezultate te kerkimit per termin: +Hyseni

Total: 4444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.501Z

Hyseni niset për Gjermani

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka udhëtuar sot për Gjermani, me ftesë zyrtare të ministrit të Brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere. Gjatë qëndrimit të tij, ministri Hyseni do të ketë takim të veçantë më ministrin e Brendshëm gjerman, Tho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.764Z

Hyseni takon Clintonin

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni, ka takuar të enjten Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton, me të përfunduar ceremonia tradicionale e Mëngjesit të Lutjeve. “Përkundër pranisë së madhe të zyrtarëve dhe përfaqësuesve të lartë nga vende të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

Hyseni, drejt Iranit

Prishtinë, 25 dhjetor — Sulmuesi prishtinas, Berat Hyseni ka gjasa të mëdha që karrierën ta vazhdojë në elitën e futbollit iranian. Për anëtarin e ekipit durrsak Teuta, interesim ka shprehur skuadra nga Irani Steel Azin. Këtë lajmë e ka konfirmuar vetë Hyseni. Ai tregoi se menaxheri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.066Z

Hyseni plot optimizëm

Zelanda e Re njohu pavarësinë e Kosovës, të hënën, duke thyer kështu heshtjen prej katër muajve, që kur nuk kishte njohje të reja. Zelanda e Re u bë shteti i 63 që njeh realitetin e krijuar në Kosovë, me 17 Shkurt 2008. Ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, në një konfer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.256Z

Hyseni: Pavarësia, e panegociueshme

Ministri i Jashtëm kosovar, Skënder Hyseni ka deklaruar gjatë vizitës së tij në Londër se Kosova është e gatshme të bashkëpunojë me Serbinë në fusha me interes të përbashkët. Por, gjatë një fjalimi në Institutin Ndërkombëtar për Studime Strategjike, Hyseni ka theksu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.439Z

Hyseni në Lutjet e Mëngjesit

Ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni ka udhëtuar sot për në Uashington, ku do të marrë pjesë në ngjarjen tradicionale të Lutjes së Mëngjesit, që kryesohet nga Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama. Gjatë qëndrimit 3 ditor në Uashington D. C, përpos pjesëmarrjes në Lutjen e M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.984Z

Ministri Hyseni drejt Brukselit

Pas vizitës zyrtare në Londër, ku delegacioni i lartë kosovar zhvillon takime me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Brown dhe ministrin e jashtëm David Miliband, ministri i jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni do të udhëtojë drejt Brukselit.Hyseni do të marrë pjesë në taki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama