Rezultate te kerkimit per termin: +Hyseni

Total: 4444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.255Z

Hyseni: Opozita s`mund të thirret që po mbron shtetin, derisa sulmon institucionet

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni ka thënë në RTK se opozita nuk mund të thirret se është duke mbrojtur shtetin për derisa sulmon Policinë e Kosovës dhe pronat e institucioneve. Ai ka thënë se pamjet nga protestat e o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.273Z

PD: Edi Rama, kërcënime të reja kriminale ndaj gjykatësve me ushtarin e tij Alket Hyseni

Deklaratë e Sekretarit për Zgjedhjet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso Alket Hyseni, Kryetari i Komisionit të Garancive Statutore ne PS i cili pasi permbushi me sukses detyren e ngarkuar nga Edi Rama per te mos lejuar zgjedhje ne PS, u gradua prej tij si Drejtor i Parandalimit të Pastrimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.240Z

Sejdiu dhe Hyseni nisen drejt SHBA për Asamblenë e OKB, priten takime lobingu

Nju-Jork, 21 shtator, NOA - Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, nisen sot drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të marrin pjesë në takimin e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Ky takim do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.415Z

A ishte i përfshirë Skënder Hyseni në konfliktin e Kumanovës? (Video)

Pas konfirmimit zyrtar se AKI i kishte njoftuar krerët më të lartë të vendit se shteti maqedonas kishte kontaktuar disa persona me qëllim të inskenimit të një luftimi në Maqedoni, ka ardhur edhe reagimi i anëtarëve të Komisionit pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Intervista/Skënder Hyseni: Ballkani - jo peng i Serbisë

“Serbia nuk mund ta mbajë peng avancimin drejt BE-së të të gjithë rajonit për një kohë të gjatë dhe unë besoj se do të vijë dita shpejt kur edhe do t’i thuhet Serbisë qartë”, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ministri i Punëve të Jashtme, Skë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.509Z

Jeremiç, Hyseni,pa foto, pa deklaratë të përbashkët

Zyrtarët evropianë kanë siguruar pjesëmarrjen e Kosovës dhe të Serbisë në samitin e Sarajevës, ku do të diskutohet integrimi evropian i rajonit. Sipas së përditshmes, “Danas”, është gjetur formula që siguron pjesëmarrjen e të dy vendeve me konflikt të pazgjidhur mbi sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.998Z

Halil Hyseni nga PDIU, emërohet zv.ministër i Jashtëm

Qeveria vendosi emërimin e Halil Hysenit si zëvendësministër i Punëve të Jashtme. Hyseni vjen nga radhët e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, që shënon edhe përfshirjen e kësaj partie në qeveri. Përfshirja e PDIU-së në ekzekutivin shqiptar vjen vetëm pak ditë nga takimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama