Rezultate te kerkimit per termin: +ILDKP

Total: 3045
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.149Z

ILDKP: Basha, i pastër me pasurinë

Dosja e pasurisë së ish-ministrit të Brendshëm që garon për Bashkinë e Tiranës si kandidat i maxhorancës, Lulzim Basha, rezulton e pastër.Pas akuzave të opozitës se ai gënjeu me aktet noteriale dhe vlerën e shitblerjes së një apartamenti në Holandë, Inspektorati i Lartë i Deklarim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.936Z

Kreu i ILDKP ne Prokurori

Kur ka kaluar me shume gati dy muaj nga incidenti brenda institucionit te ILDKP qe u pasua me nje kallëzim nga 34 punonjes ne organin e akuzes, inspektorja e pergjithshme Zana Xhuka eshte paraqitur ne prokurorine e Tiranes per kete çeshtje. Mesohet jo zyrtarisht se shefja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.892Z

PD: ILDKP po i shërben Edi Ramës

Partia Demokratike reagoi pas njoftimeve se ILDKP ka ngritur një padi ndaj ish- ministrit të Financave, Ridvan Bode. Sipas PD, ky institucion është kapur nga Edi Rama. "Instrumentat e kapura të ILDKP-së shërbyen sot një porosi politike të Edi Ramës, duke sulmuar opozitën. Nuk ka asgjë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.465Z

Parlamenti debat maratone per ILDKP

Ndryshimet ne ligjin per Inspektoratin e Larte te Deklarimit dhe Verifikimit te Pasurive jane shoqeruar me debate te forta ne seancen maratone te Parlamentit Mazhoranca ka argumentuar se Kushtetuta nuk i jep Presidentit te drejten qe te propozoje kandidaturat per kreun e ILDKP prandaj ndryshimet lig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.485Z

ILDKP: Prokuroria dy standarde për zyrtarët

10/03/2010 Inspektori i Përgjithshëm depoziton në Kuvend raportin vjetor të institucionit Rastet e konfliktit të interesave, Llalla propozon të legjitimohet si palë në gjyq Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, ndryshe nga ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.851Z

ILDKP kontroll 60 gjyqtareve

19/11/2010Inspektorati i Larte duhet te kaloje ne site gjithsej 345 te tille Shkak kontrolli paraprak dhe denoncimet e qytetareve Inspektorati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive prej 1 muaji ka kaluar ne site pasurite e 60 gjyqtareve te gjykatave te Shkalles se Pare te Apelit dhe te Gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.513Z

ILDKP, gjoba nëntë zyrtarëve

Tiranë, 28 Shkurt NOA 100 deri në 200 mijë lekë të reja është shuma e gjobës që Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKP), u ka vendosur 9 zyrtarëve, për konflikt interesi mes funksionit publik dhe interesave të tyre private. Lajmi bëhet i ditur nga I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama