Rezultate te kerkimit per termin: +Ideja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.094Z

Hyseni: Ideja e Tadic, shumë e rrezikshme

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, deklaroi se ideja e presidentit serb për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme dhe mund ta cojë vendin në një konflikt të ri. Duke folur në një konferencë shtypi në selinë e Kombeve të Bashkuara, ministri Hyseni theksoi se 'loja m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.318Z

Tema, ideja dhe kompozimi i veprës artistike

Nga Ndini R. Bardhi Artisti, synon t’i japë veprës, nëpërmjet idesë dhe temës artistike, një kuptim të logjikshëm të materialit jetësor, sipas një këndvështrimi të vetëdijshëm, që frymëzohet nga ndjenjat dhe mendimet e tij, të patosit, me subkoshiencë emocionale e sinqerit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.104Z

Skender Hyseni: Ideja, "shume e rrezikshme"

Ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni, ka terhequr verejtjen se ideja e presidentit te Serbise per ndarjen e Kosoves pergjate vijave etnike, eshte "shume e rrezikshme" dhe mund te coje ne konflikt te ri. "Duke luajtur me kufijte ne Ballkan gjithnje ka qene e rrezikshme dhe vazhdon te jete e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.625Z

Fyle: Balkanluks s`është ideja ime

Eurokomisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian, Stefan Fyle ka theksuar se Beneluksi Ballkanik nuk është ide e tij.   "Definitivisht nuk është ide e imja. Vendet e rajonit duhet të realizojnë kornizën e bashkëpunimit të tyre. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.905Z

Jeremiç: Nuk ekziston ideja e ndarjes së Kosovës

Beograd - Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, deklaroi se plani gjashtë pikësh i Beogradit nuk parashikon ndarjen e Kosovës. Ministri serb thotë se në qeverinë e Serbisë nuk ekziston ideja e ndarjes së Kosovës. "Po punojmë në krijimin e rrethanave për hapjen e bisedimeve. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.484Z

FOTOT/ Kthejnë tarracën në parajsë lulesh: Të frymëzuar nga ideja e Erjonit

Pak kohë më parë kreu i Bashkisë së Tiranës bëri thirrje për ti kthyer taracat e pallateve në kopshte të vogla të gjelbëruara. Duket si utopi, por jo për të gjithë. Në zonën e banimit pranë Qendrës Tregtare Kristal, dy familje pensionistësh kanë vendosur të bashkojnë forcat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Ideja e Pacollit gjen mbështetje

Kryetarë të partive politike në Shqipëri i kanë dhënë mbështetje idesë së Presidentit Behgjet Pacolli për bashkimin ekonomik të shqiptarëve në rajon. Pacolli u zotua se ideja e tij do të fillojë shumë shpejt të realizohet. Presidenti i Kosovës u nderua të martën me çmimin 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama