Rezultate te kerkimit per termin: +Ideja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.696Z

Berisha Ne Kosove ideja e Shqiperise etnike

Kryeministri Sali Berisha mbajti të hënën një fjalim patriotik ku foli mes të tjerash për “të drejtë natyrore” për bashkimin e shqiptarëve në një shtet. Kjo deklaratë u dha në konferencën shkencore mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.529Z

Ideja e re e Arsenalit

Arsenali mbetet një nga skuadrat më pak aktive në Premierligë në tregun e transfereve. Vetëm blerja e Sanogos është e zyrtarizuar deri më tani nga Arsenali. Por Arsene Wenger ka në plan sjelljen edhe të disa transfereve. Geofrey Condogbia ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.094Z

Roma intrigohet nga ideja Tevez

Londër, 28 tetor NOA - Sipas versionit anglez të “Metro”, ekipi i Romës është intriguar shumë nga ideja për ë pasur në ekip Carlos Tevez, i cili është në mbyllje të aventurës së tij tek klubi i Mancinit dhe është në kërkim të sk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Ideja e Mshirs Universale

Civilizimi modern perndimor e thelloi prgjat shekullit XX edhe m shum iden e tjetrsis s civilizimeve, t cilat u theksuan edhe m fort nn trysnin e faktorve ideologjik, social, historik e sidomos religjioz. Tjetrsia Perndimor nga traditat Lindore ka patur vazhdimisht partizant e flakt pr nj sekularizm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.164Z

Ideja e Mëshirës Universale

Civilizimi modern perëndimor e thelloi përgjatë shekullit XX edhe më shumë idenë e tjetërsisë së civilizimeve, të cilat u theksuan edhe më fort nën trysninë e faktorëve ideologjikë, socialë, historikë e sidomos religjiozë. Tjetërsia Perëndimor nga traditat Lindore ka patur vazhdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.449Z

Rrëzohet ideja, 1 konkurs për gjitha fakultetet

09/04/2005  Dekanët kundra, bie dhe ideja e vendosjes së një kufiri pikësh për pranimet në Universitet Duke qenë se testi special është i njëjtë për të gjitha fakultetet dhe degët e Universitetit Politeknik, u hodh ideja që të zhvillohet vetëm një konkurs për gjithë deg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.111Z

Hyseni: Ideja e ndarjes "shumë e rrezikshme"

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni thekson se ideja e presidentit të Serbisë për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme. "Në Ballkan...nevojiten vetëm disa njerëz të krisur për ta filluar luftën. Ne nuk dëshirojmë ta shohim këtë"- tha Hyseni në një konferencë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama