Rezultate te kerkimit per termin: +Ideja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Ideja e Mshirs Universale

Civilizimi modern perndimor e thelloi prgjat shekullit XX edhe m shum iden e tjetrsis s civilizimeve, t cilat u theksuan edhe m fort nn trysnin e faktorve ideologjik, social, historik e sidomos religjioz. Tjetrsia Perndimor nga traditat Lindore ka patur vazhdimisht partizant e flakt pr nj sekularizm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.164Z

Ideja e Mëshirës Universale

Civilizimi modern perëndimor e thelloi përgjatë shekullit XX edhe më shumë idenë e tjetërsisë së civilizimeve, të cilat u theksuan edhe më fort nën trysninë e faktorëve ideologjikë, socialë, historikë e sidomos religjiozë. Tjetërsia Perëndimor nga traditat Lindore ka patur vazhdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.449Z

Rrëzohet ideja, 1 konkurs për gjitha fakultetet

09/04/2005  Dekanët kundra, bie dhe ideja e vendosjes së një kufiri pikësh për pranimet në Universitet Duke qenë se testi special është i njëjtë për të gjitha fakultetet dhe degët e Universitetit Politeknik, u hodh ideja që të zhvillohet vetëm një konkurs për gjithë deg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.111Z

Hyseni: Ideja e ndarjes "shumë e rrezikshme"

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni thekson se ideja e presidentit të Serbisë për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme. "Në Ballkan...nevojiten vetëm disa njerëz të krisur për ta filluar luftën. Ne nuk dëshirojmë ta shohim këtë"- tha Hyseni në një konferencë p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Topi: Ideja e ndarjes, sht dalldi

Presidenti shqiptar Bamir Topi, deklaroi pr Radio-Televizionin e Kosovs, se ideja serbe pr ndarjen e Kosovs sht dalldi e shfrenuar dhe nj tez e cila nuk do t realizohet kurr. Topi theksoi se nuk mund t ket skenar t till ndarjeje. T japsh ide pr hapa t mdha retrograde, q do t prishnin do lloj bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.942Z

Wyatt: Ideja për shkëmbim territorsh, e pamundur

Drejtuesi i një organizatë joqeveritare për këshilla diplomatike në Bruksel, Nicholas Wyatt, shpreson që vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë do t'i ofrojë Beogradit një mundësi për të biseduar me udhëheqësit e vendit fqinj, Kosovës. Në një bisedë për BBC-në, Wy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.935Z

Ideja, kufijtë e shteteve të shkrihen

Diskutimi – Përballë një lëvizje masive të njerëzve, filozofët kanë filluar të diskutojnë për mënyrën se si u formësuan kufijtë dhe se çfarë përfaqësojnë ata. Ndoshta është koha që pengesat shtetërore të jenë më njerëzore  Dhjetëra milionë njerëz nga e gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama