Rezultate te kerkimit per termin: +Ideja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.449Z

Rrëzohet ideja, 1 konkurs për gjitha fakultetet

09/04/2005  Dekanët kundra, bie dhe ideja e vendosjes së një kufiri pikësh për pranimet në Universitet Duke qenë se testi special është i njëjtë për të gjitha fakultetet dhe degët e Universitetit Politeknik, u hodh ideja që të zhvillohet vetëm një konkurs për gjithë deg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.111Z

Hyseni: Ideja e ndarjes "shumë e rrezikshme"

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni thekson se ideja e presidentit të Serbisë për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme. "Në Ballkan...nevojiten vetëm disa njerëz të krisur për ta filluar luftën. Ne nuk dëshirojmë ta shohim këtë"- tha Hyseni në një konferencë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Topi: Ideja e ndarjes, sht dalldi

Presidenti shqiptar Bamir Topi, deklaroi pr Radio-Televizionin e Kosovs, se ideja serbe pr ndarjen e Kosovs sht dalldi e shfrenuar dhe nj tez e cila nuk do t realizohet kurr. Topi theksoi se nuk mund t ket skenar t till ndarjeje. T japsh ide pr hapa t mdha retrograde, q do t prishnin do lloj bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.942Z

Wyatt: Ideja për shkëmbim territorsh, e pamundur

Drejtuesi i një organizatë joqeveritare për këshilla diplomatike në Bruksel, Nicholas Wyatt, shpreson që vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë do t'i ofrojë Beogradit një mundësi për të biseduar me udhëheqësit e vendit fqinj, Kosovës. Në një bisedë për BBC-në, Wy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.935Z

Ideja, kufijtë e shteteve të shkrihen

Diskutimi – Përballë një lëvizje masive të njerëzve, filozofët kanë filluar të diskutojnë për mënyrën se si u formësuan kufijtë dhe se çfarë përfaqësojnë ata. Ndoshta është koha që pengesat shtetërore të jenë më njerëzore  Dhjetëra milionë njerëz nga e gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.094Z

Hyseni: Ideja e Tadic, shumë e rrezikshme

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, deklaroi se ideja e presidentit serb për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme dhe mund ta cojë vendin në një konflikt të ri. Duke folur në një konferencë shtypi në selinë e Kombeve të Bashkuara, ministri Hyseni theksoi se 'loja m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.318Z

Tema, ideja dhe kompozimi i veprës artistike

Nga Ndini R. Bardhi Artisti, synon t’i japë veprës, nëpërmjet idesë dhe temës artistike, një kuptim të logjikshëm të materialit jetësor, sipas një këndvështrimi të vetëdijshëm, që frymëzohet nga ndjenjat dhe mendimet e tij, të patosit, me subkoshiencë emocionale e sinqerit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama