Rezultate te kerkimit per termin: +Ideja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Topi: Ideja e ndarjes, sht dalldi

Presidenti shqiptar Bamir Topi, deklaroi pr Radio-Televizionin e Kosovs, se ideja serbe pr ndarjen e Kosovs sht dalldi e shfrenuar dhe nj tez e cila nuk do t realizohet kurr. Topi theksoi se nuk mund t ket skenar t till ndarjeje. T japsh ide pr hapa t mdha retrograde, q do t prishnin do lloj bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.942Z

Wyatt: Ideja për shkëmbim territorsh, e pamundur

Drejtuesi i një organizatë joqeveritare për këshilla diplomatike në Bruksel, Nicholas Wyatt, shpreson që vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë do t'i ofrojë Beogradit një mundësi për të biseduar me udhëheqësit e vendit fqinj, Kosovës. Në një bisedë për BBC-në, Wy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.935Z

Ideja, kufijtë e shteteve të shkrihen

Diskutimi – Përballë një lëvizje masive të njerëzve, filozofët kanë filluar të diskutojnë për mënyrën se si u formësuan kufijtë dhe se çfarë përfaqësojnë ata. Ndoshta është koha që pengesat shtetërore të jenë më njerëzore  Dhjetëra milionë njerëz nga e gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.094Z

Hyseni: Ideja e Tadic, shumë e rrezikshme

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, deklaroi se ideja e presidentit serb për ndarjen e Kosovës është shumë e rrezikshme dhe mund ta cojë vendin në një konflikt të ri. Duke folur në një konferencë shtypi në selinë e Kombeve të Bashkuara, ministri Hyseni theksoi se 'loja m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.318Z

Tema, ideja dhe kompozimi i veprës artistike

Nga Ndini R. Bardhi Artisti, synon t’i japë veprës, nëpërmjet idesë dhe temës artistike, një kuptim të logjikshëm të materialit jetësor, sipas një këndvështrimi të vetëdijshëm, që frymëzohet nga ndjenjat dhe mendimet e tij, të patosit, me subkoshiencë emocionale e sinqerit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.104Z

Skender Hyseni: Ideja, "shume e rrezikshme"

Ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni, ka terhequr verejtjen se ideja e presidentit te Serbise per ndarjen e Kosoves pergjate vijave etnike, eshte "shume e rrezikshme" dhe mund te coje ne konflikt te ri. "Duke luajtur me kufijte ne Ballkan gjithnje ka qene e rrezikshme dhe vazhdon te jete e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.625Z

Fyle: Balkanluks s`është ideja ime

Eurokomisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian, Stefan Fyle ka theksuar se Beneluksi Ballkanik nuk është ide e tij.   "Definitivisht nuk është ide e imja. Vendet e rajonit duhet të realizojnë kornizën e bashkëpunimit të tyre. Por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama