Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Metn

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Reforma zgjedhore, Rama: T hapur t bashkpunojm

Partia Socialiste sht e vendosur t bashkpunoj me t gjith forcat politike pr t realizuar reformn zgjedhore. Qndrimin e ka shprehur vet kreu i selis roz, Edi Rama, i cili bri t qart se jemi t hapur t bashkpunojm me t gjith, por nga ana tjeter jemi m t vendosur t mos bejm kompromise mbi ato q i gjykojm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Llogarit e Ilir Mets

Opozita shqiptare, me lvizjen e fundit t Ilir Mets, sht rikthyer edhe nj her n gjndjen e para dy viteve. Bashkimi i opozits dhe krijimi i nj koalicioni solid, ishin dy nga aksionet m t rndsishme politike t Edi Rams q pas ardhjes s tij n krye t Partis Socialiste. Ai investoi shum n kt drejtim, kraha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Meta bisedime me raportuesin e OKB për vrasjet jashtëgjyqësore

Zvends Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta priti Raportuesin e Posam t OKB-s pr t drejtat e njeriut pr vrasjet jashtgjyqsore, Philip Alston. Raportuesi i OKB-s informoi kreun e Ministris s Jashtme pr takimet e zhvilluara gjat vizits s tij n Shqipri, n t cilat u adresuan shtje q l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Opozita: Presidenti të ndërhyjë për incidentin me Withers

Tahiri: Letra e Mets ishte skandal, Topi t bj transparencn Partia Socialiste i krkon Presidentit Bamir Topi t ndrhyj n prplasjen diplomatike mes qeveris shqiptare dhe diplomacis s Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Nnkryetari i grupit parlamentar t Partis Socialiste, Saimir Tahiri, akuzoi dje dy kokat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Islami: T aplikojm sistemin zgjedhor spanjoll me lista t mbyllura

Sekreatari pr shtjet e zgjedhjeve n partin Socialiste, kastriot Islami ka folur sot gjat nj mbledhje t Fondacionit Qemal Stafa pr sistemin zgjedhor aq t debatueshm dhe q ka sjell zhvillime t papritura ditt e fundit n krahun opozitar. Sistemi m i mir zgjedhor pr tu aplkikuar n vendin ton sht ai sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.350Z

Kriza, Topi nis takimet, pret Metn

Presidenti i Republikës, Bamir Topi po zhvillon një takim me numrin dy te qeverisë, Ilir Meta për të diskutuar rreth krizës politike në vend. Meta pas daljes nga Presidenca, nuk ka dhënë asnjë prononcim për mediat.Mësohet se gjatë ditës së sotme kreu i shtetit do të takoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Klinton, Metës: Vlerësojmë punën tuaj për Kosovën

Letra Diplomacia prmes letrave duket se po sjell edhe lajme t mira pr qeverin shqiptare, apo t paktn pr ministrin e Jashtm Ilir Meta. I vn s fundmi n qendr t vmendjes pr shkak t nj letre ankese ndaj ambasadorit amerikan n Tiran, John Withers dhe nj prgjigje tepr kritike nga Departamenti i Shtetit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama