Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Metn

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Meta bisedime me raportuesin e OKB për vrasjet jashtëgjyqësore

Zvends Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta priti Raportuesin e Posam t OKB-s pr t drejtat e njeriut pr vrasjet jashtgjyqsore, Philip Alston. Raportuesi i OKB-s informoi kreun e Ministris s Jashtme pr takimet e zhvilluara gjat vizits s tij n Shqipri, n t cilat u adresuan shtje q l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Opozita: Presidenti të ndërhyjë për incidentin me Withers

Tahiri: Letra e Mets ishte skandal, Topi t bj transparencn Partia Socialiste i krkon Presidentit Bamir Topi t ndrhyj n prplasjen diplomatike mes qeveris shqiptare dhe diplomacis s Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Nnkryetari i grupit parlamentar t Partis Socialiste, Saimir Tahiri, akuzoi dje dy kokat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Islami: T aplikojm sistemin zgjedhor spanjoll me lista t mbyllura

Sekreatari pr shtjet e zgjedhjeve n partin Socialiste, kastriot Islami ka folur sot gjat nj mbledhje t Fondacionit Qemal Stafa pr sistemin zgjedhor aq t debatueshm dhe q ka sjell zhvillime t papritura ditt e fundit n krahun opozitar. Sistemi m i mir zgjedhor pr tu aplkikuar n vendin ton sht ai sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.350Z

Kriza, Topi nis takimet, pret Metn

Presidenti i Republikës, Bamir Topi po zhvillon një takim me numrin dy te qeverisë, Ilir Meta për të diskutuar rreth krizës politike në vend. Meta pas daljes nga Presidenca, nuk ka dhënë asnjë prononcim për mediat.Mësohet se gjatë ditës së sotme kreu i shtetit do të takoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Klinton, Metës: Vlerësojmë punën tuaj për Kosovën

Letra Diplomacia prmes letrave duket se po sjell edhe lajme t mira pr qeverin shqiptare, apo t paktn pr ministrin e Jashtm Ilir Meta. I vn s fundmi n qendr t vmendjes pr shkak t nj letre ankese ndaj ambasadorit amerikan n Tiran, John Withers dhe nj prgjigje tepr kritike nga Departamenti i Shtetit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Bogdani: Brohoritjet n Tiran jo pr PS-n, por pr LSI-n

N Asamblen e djeshme, drejtues kryesor t Partis Socialiste ishin zvendsuar me rrogtar t Bashkise, duke dshmuar se zoti Rama e ka shndrruar Bashkin n nj seli t Partis Socialiste. Kshtu e ka komentuar mbledhjen e Asambles kombtare t PS-s Zdhnsi i Partis Demokratike, Gerti Bogdani. N nj prononcim pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Meta: Rama është xheloz për Priftin, po krijon klimë të pandershme

Numri dy i qeveris Ilir Meta sht deklaruar pr her t par publikisht mbi debatin mes ministrit t Energjetiks Dritan Prifti dhe Partis Socialiste. Debat q ka degjeneruar n akuza t ndrsjellta mes palve. Pr Metn e gjith kjo ka pr baz nj mllef t vjetr t kreut t PS Rama ndaj prfaqsuesit t LSI n qeveri Drit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama