Rezultate te kerkimit per termin: +Imazhi

Meta: total 1000 / total_found 6263 / time 0.003 / keyword[0] imazhi / docs[0] 6263 / hits[0] 7480 /
Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-29

100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

No Pic available
  • 2017-05-29

Zoja e Këshillit të Mirë, veprat bamirëse të saj bëjnë bashkë Shqipërinë dhe Italinë

Kujtimi i veprave të bamirësisë të Zojës së Këshillit të mirë kanë bërë bashkë në Romë klerikë, artistë e diplomatë. Për herë të parë në një Kishë pranë Romës shfaqet imazhi i plotë i veprës shqiptare të 1400-ës, që besimtarët e krishterë i luten dhe e vizitojnë cd

No Pic available
  • 2017-05-28

Trump dhe stili i tij arrogant rrit pasigurinë e evropianëve

Nga Jerome Cartillier Turneu i parë i Donald Trump në Evropë duhet të ishte rasti për të zbutur dhe qetësuar gjakrat. Por, si në Bruksel ashtu dhe në Siçili, presidenti amerikan, si në karakter ashtu dhe në formë, ushqeu më tepër dyshimet dhe mosbesimin. Fjalimi i së enjtes, në seli

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-28

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

No Pic available
  • 2017-05-19

Instagram dhe Snapchat, të rrezikshme për shëndetin mendor

Rrjetet sociale Instagram dhe Snapchat  kanë rezultuar shumë të rrezikshme për shëndetin mendor të të rinjve. Sipas një studimi nga Royal Society for Public Health u publikuan efektet pozitive dhe negative të bazuara në përgjigjet e 1500 të rinjve, nga mosha 14-24 vjeç. Fëmijët u

Pol Elyar, zhgënjime të bukura
  • 2017-05-17

Pol Elyar, zhgënjime të bukura

Pol Elyari është një nga poetët bashkëkohorë francezë më të mëdhenj e më të njohur brenda dhe jashtë vendit të vet. Lindi në vitin 1894 dhe vdiq në vitin 1952. Mes jetës dhe krijimtarisë së këtij poeti ka një përkim të ndjeshëm. Evoluimi artistik i Elyarit është në përput