Rezultate te kerkimit per termin: +Imazhi

Meta: total 1000 / total_found 6433 / time 0.003 / keyword[0] imazhi / docs[0] 6433 / hits[0] 7677 /
Rrëfehet Rama: I fala çdo gjë, por ja çfarë i kërkova Bashës në 17 maj
  • 2019-03-07

Rrëfehet Rama: I fala çdo gjë, por ja çfarë i kërkova Bashës në 17 maj

Turi një ditor në Itali duket se nuk i ka mjaftuar kryeministrit Edi Rama për të shprehur të gjitha mendimet e tij për aksionin opozitar dhe të këqijat që i sjell Shqipërisë, djegia e mandateve nga PD dhe LSI. Këtë pasdite ai nëpërmjet rubrikës Përgjigja ime në Faceboook ka kritiku

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor
  • 2019-03-06

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin Porta a Porta të Bruno Vespës në Rai1, ku mbrojti qeverinë e tij dhe kritikoi opozitën se po i nxin imazhin vendit me protesta. Ndërkohë në panelin përballë Ramës ishte edhe drejtori sportiv i skuadrës së Lazios, Igli

Pse harrohen ëndrrat pas zgjimit?
  • 2019-03-03

Pse harrohen ëndrrat pas zgjimit?

Është proverbial fakti që ëndrrat në mëngjes avullojnë. Natyrisht, ato mund të kujtohen; sepse ëndrrat i njohim nga kujtimi që na mbetet prej tyre pas zgjimit. Por shpesh kemi përshtypjen se ëndrra na kujtohet vetëm pjesërisht dhe se natën ajo ishte më e gjatë. Mund të vërehet po

Saimir Pirgu: Politikanë, po dëmtoni imazhin e Shqipërisë, më duhen 200 mijë shfaqje që të rikuperoj një gomë të djegur
  • 2019-03-02

Saimir Pirgu: Politikanë, po dëmtoni imazhin e Shqipërisë, më duhen 200 mijë shfaqje që të rikuperoj një gomë të djegur

Zëri i tij është emocion i madh, sidomos kur interpreton në skenën e Shqipërisë dhe këndon këngën shqip. Tenori Saimir Pirgu la magjinë e tij në skenën e Pallatit të Kongreseve, në mbrëmjen gala të Samitit të Diasporës. Zëri i tij ka kumbuar në skenat e Europës, Amerikës dhe

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!
  • 2019-02-26

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!

NASA ka lëshuar alarmin për shkëputjen e një ajsbergu të madh dy herë sa qyteti i Nju Jorkut, duke kërcënuar të shkëputet nga Antarktik. Imazhet e marra nga sateliti i Tokës i Agjencisë së Hapësirës tregojnë një situatë alarmante: në rast të shkëputjes së malit të akullit, të

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni
  • 2019-02-21

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni

Si të hani shëndetshëm dhe të fitoni pak butësi Kush lufton kundër vrimave të pashpjegueshme të gjilpërës së bilancit mund të duket i çuditshëm, por ka njerëz për të cilët të qenit shumë i dobët është një problem serioz pothuajse aq sa mund të jenë edhe kilet e tepërta, se