Rezultate te kerkimit per termin: +Indeks

Total: 774
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.652Z

Kriza, bizneset ulin fondet e pagave

Nga Fitim ZekthiNgadalësimi ekonomik në vend ka bërë që fondi total i pagave në sektorë të ndryshëm të ekonomisë të bjerë nga tremujori në tremujor gjatë gjysmës së dytë të vitit që shkoi dhe tremujorit të parë të këtij viti. Të dhëna zyrtare bëjnë me dije se indeksi i pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.850Z

Indeksi amerikan: Ekonomia shqiptare po bie ndjeshëm

TIRANË - Dhoma Amerikane e Tregtisë ka paraqitur në "Hotel Tirana International" një indeks mbi biznesin në Shqipëri, që kjo Dhomë ka realizuar për herë të parë, duke pyetur anëtarët e saj për vitin 2012-2013. I pranishëm në këtë takim është edhe ambasadori amerikan Aleksandër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.745Z

Çmimet e restoranteve: Shqipëria, e 24-ta më e lira në botë

Çmimet e lira dhe ushqimet, që ende vijojnë të ruajnë shijen, mbeten një nga tërheqjet kryesore për turistët në Shqipëri, e evidentuar dhe në mediat e huaja, që së fundmi po shkruajnë shumë për vendin e shqiponjave. Nomadexpress në një artikull të publikuar në vitin 2016, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.772Z

Thaçi krenohet me një rangim të Kosovës në një indeks për transparencë

Publikimit të indeksit për transparencë sa i përket vitit 2014 nga The Global Open Data Index, në të cilin Kosova radhitet në vendin e 32-të, duke mbledhur 515 pikë, si duket i është gëzuar shumë zëvëndëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.892Z

Irlanda vendi më i mirë në botë

Cili është vendi më i mirë në botë, që ofron një kontribut më të mirë, më të madh për njerëzimin dhe për mbarë planetin? Absolutisht Irlanda, sipas “Indeksi i vendit më të mirë”, një indeks i hartuar dhe përpiluar nga eksperti Simon Anholt, bazuar në të dhënat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.963Z

Shitjet me pakicë, bie niveli me 2.2 për qind

Indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë në tremujorin e tretë të 2009-s arriti 175.8 për qind, kundrejt vitit bazë (2005=100). Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit paraardhës, indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë është ulur 2.2 për qind. Krahasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Transferimi i studimeve në Universitetin e Tiranës, dokumentet

Pr t kryer transferimin nga nj universitet privat apo nga nj universitet i huaj studenti duhet t plotsoj dosjen me dokumentacionin e nevojshm dhe ta paraqes n Rektoratin e Universitetit t Tirans. Dosja prmban krkesn e nnshkruar nga studenti pr transferim, prmbajtjen e planit dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama