Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.001 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
No Pic available
  • 2017-01-28

Rama i pergjigjet Kokes: Qentë le të lehin karvani do ecë përpara

Një ditë pasi ministri i Lëvizjes Socialiste për Integrim shpërtheu me akuza ndaj policisë së shtetit ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit Rama. Ky i fundit ka zgjedhur të publikojë rezultatet e anketimit të Komisionit Europian mbi indeksin e besimit tek institucionet, ku Policia e Shteti

No Pic available
  • 2017-01-28

Akuzat ndaj policisë, Rama i përgjigjet LSI-së: Qentë le të lehin

Një ditë pas akuzave të ashpra nga Lefter Koka dhe Petrit Vasili për policinë, e cila, sipas tyre, po përgatitet të vjedhë zgjedhjet dhe ka në plan tiu fusë drogë në makina, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ai ka postuar sondazhin e IDRA-s të dalë pak ditë më parë, që tregon se Po

Edi Rama i përgjigjet LSI-së: Policia është institucioni më i besuar nga shqiptarët, qentë le të lehin
  • 2017-01-28

Edi Rama i përgjigjet LSI-së: Policia është institucioni më i besuar nga shqiptarët, qentë le të lehin

Një ditë pas akuzave të ashpra nga Lefter Koka dhe Petrit Vasili për policinë, e cila, sipas tyre, po përgatitet të vjedhë zgjedhjet dhe ka në plan tiu fusë drogë në makina, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ai ka postuar sondazhin e IDRA-s të dalë pak ditë më parë, që tregon s

Raporti/ Policia, institucioni ku besojnë më shumë qytetarët. Lë pas presidentin, Qeverinë, Parlamentin e gjyqësorin
  • 2017-01-27

Raporti/ Policia, institucioni ku besojnë më shumë qytetarët. Lë pas presidentin, Qeverinë, Parlamentin e gjyqësorin

IDRA ka publikuar raportin e rradhes per pandëshkueshmërine dhe opinionin publik mbi kuptimin, arsyet dhe rolin e Institucioneve. Në raportin e IDRA për vitin 2017, Policia e Shtetit renditet përsëri e para në renditjen për Besimin tek Institucionet, me 52 pikë nga 100 të mundshme. M

No Pic available
  • 2017-01-25

Raporti i TI: 66 % e shqiptarëve mendojnë se korrupsioni është rritur

Raporti i fundit i Transparency International ka treguar se 66% e shqiptarëve besojnë se niveli i korrupsionit në vend është rritur gjatë viteve të fundit. Në klasifikimin global, Shqipëria rradhinet në pozitën numër 83 nga 176 vende në total, ku vendi i parë nënkupton me shtetin më

Raporti i TI: Shqipëria përmirësohet me 5 vende; Maqedonia e Kosova më dobët
  • 2017-01-25

Raporti i TI: Shqipëria përmirësohet me 5 vende; Maqedonia e Kosova më dobët

Transparency International ka publikuar indeksin e perceptimit të korrupsionit, ku Shqipëria renditet e 83 nga 176 vendet me 39 pikë, nga vendi i 88-të i renditur një vit më parë. Mesatarja globale e pikëve është 43, ku vendet e vlerësuara me zero janë shumë të korruptuar dhe me 100 as

No Pic available
  • 2017-01-25

Raporti i TI, Çuçi: Reformat po çrrënjosin korrupsionin

Edhe pse sistemi i drejtësisë vijon të jetë një pengesë në luftën ndaj korrupsionit, qeveria konstaton se reformat po japin rezultatin e duhur. Duke komentuar rezultatet e raportit të Transparency International, Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Blendi Çuçi, tha se krijimi i ins