Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.000 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
Indeksi i korrupsionit: Shqipëria arrin një rezultat rekord
  • 2017-01-25

Indeksi i korrupsionit: Shqipëria arrin një rezultat rekord

Shqipëria ka arritur një rezultat rekord pozitiv në perceptimin global të korrupsionit. Në raportin e prezantuar nga Transparency International për këtë vit, Shqipëria renditet në vendin e 83, nga 176 vende të botës që janë përfshirë në këtë studim. Shqipëria ka marrë 39 pik

TI Levizjet populiste do ta perkeqesojne korrupsionin
  • 2017-01-25

TI Levizjet populiste do ta perkeqesojne korrupsionin

brbrLevizjet populiste qe po fitojne terren ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne Evrope dhe vende te tjera do te pengoje perpjekjet per te luftuar korrupsionin deklaroi mbreme Transparency International pasi publikoi indeksin vjetor te korrupsionitbrbr brbrNe vendet me lidere populiste apo autokrat

Raporti i TI për korrupsionin, Rama: Falë reformave të thella
  • 2017-01-25

Raporti i TI për korrupsionin, Rama: Falë reformave të thella

Pas publikimit të raportit të Transparency International, në lidhje me indeksin e perceptimit të korrupsionit për vitin 2016, ku Shqipëria renditet në vend të 83 me 39 pikë, kryeministri Rama ka reaguar duke vlerësuar reformat e viteve të fundit në vend. Ka ende shumë për të bërë, p

Raporti i TI: Shqipëria përmirësohet me 5 vende
  • 2017-01-25

Raporti i TI: Shqipëria përmirësohet me 5 vende

Transparency International ka publikuar indeksin e perceptimit të korrupsionit, ku Shqipëria renditet e 83 nga 176 vendet me 39 pikë, nga vendi i 88-të i renditur një vit më parë. Mesatarja globale e pikëve është 43, ku vendet e vlerësuara me zero janë shumë të korruptuar dhe me 100 as

No Pic available
  • 2017-01-20

Basha me kreun e Fondacionit Heritage: Çlirim ekonomisë nga monopolet

Kryetari i PD, Lulzim Basha në vijim të vizitës së tij në SHBA, ka takuar kreun e Fondacionit Heritage,  Jim DeMint. Basha tha se gjatë takimit është diskutuar për çlirimin e ekonomisë shqiptare nga monopolet. Basha: Dje pata një drekë pune me Presidentin e Fondacionit Heritage, Zoti

No Pic available
  • 2017-01-20

Basha takon Presidentin e Fondacionit Heritage

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar Presidentin e Fondacionit Heritage, Jim DeMint. Në një postim në Facebook, kreu i PD-së tha se në këtë takim u fol për reformat për çlirimin e ekonomisë shqiptare nga monopolet, oligopolet e klientelizmi dhe krijimin e një ekonomi

Singapor, Rama: Shqipëria është një vend me potenciale të shumta
  • 2017-01-19

Singapor, Rama: Shqipëria është një vend me potenciale të shumta

Shqipëria dhe Singapori mund ta tejkalojnë distancën si pengesë dhe të shfrytëzojnë avantazhet që ofrojnë ekonomitë e dy vendeve. Gjatë vizitës në Singapor, kryeministri Edi Rama iu adresua Forumit Ekonomik, ku ishin të pranishëm ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri,