Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.001 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
Raporti i Tregtise se Lire Shqiperia permiresohet me 20 vende
  • 2016-12-03

Raporti i Tregtise se Lire Shqiperia permiresohet me 20 vende

var fbShare url httpvizionplusalraporti-i-tregtise-se-lire-shqiperia-permiresohet-me-20-vendesize smallbrbrShqiperia renditet e 13 ne bote nga 186 ekonomi ne indeksin e Tregtise se Lire per vitin 2017 Indeksi eshte publikuar nga prestigjiozja Heritage Foundation Ky listim tregon qe Shqiperia zbaton

Ministrja Ekonomi fton bizneset gjermane për investime në Shqipëri
  • 2016-11-29

Ministrja Ekonomi fton bizneset gjermane për investime në Shqipëri

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi mori pjesë në forumin e përbashkët ekonomik Shqipëri-Gjermani të zhvilluar në Berlin më 28 nëntor, në ditën e Festës Kombëtare të Shqiptarëve. Në këtë forum, Ministrja Ekonomi prezantoi arrit

Rritja e kërkesës, e taksave dhe. paratë e hashashit: Pritet tjetër shtrenjtim i apartamenteve në janar
  • 2016-11-23

Rritja e kërkesës, e taksave dhe. paratë e hashashit: Pritet tjetër shtrenjtim i apartamenteve në janar

Çmimet e apartamenteve pritet që të shënojnë një tjetër rritje në janar të vitit të ardhshëm sipas parashikimit të ndërtuesve, të udhëhequra nga shtimi i kërkesës, por edhe reflektimi i rritjes së taksave. Ka një rritje të kërkesës për blerjen e apartamenteve muajt e fundi

Shenja varfërie, shqiptarët shpenzojnë thuajse gjysmën e të ardhurave për ushqime
  • 2016-11-18

Shenja varfërie, shqiptarët shpenzojnë thuajse gjysmën e të ardhurave për ushqime

Sipas Institutittë Statistikave, konsumi real rezulton me rritje zero gjatë vitit 2015, ndërsa shqiptarët janë detyruar të rrisin shpenzimet për ushqime e të ulin shpenzimet për gjithçka tjetër, me përjashtim të energjisë elektrike. Nga Gjergj Erebara Për herë të parë në më s

No Pic available
  • 2016-11-16

Kërcënimet nga terrorizimi, ja ku renditet Shqipëria

Instituti për Ekonomi dhe Paqe në Indeksin e Global të Terrorizmit për vitin 2016 ka radhitur Kosovën në vendin e 70-të ndërsa Shqipërinë në vendin e 92-të të listës së vendeve më të rrezikuara nga terrorizmi. Në listën që përfshinë 143 vende Bosnjë e Hercegovina radhitet në

No Pic available
  • 2016-11-16

Korrupsioni nuk është problemi më i madh i shqiptarëve

Shqiptarët nuk e përceptojnë korrupsionin si problemin e tyre me të madh. Të paktën në këtë përfundim ka arritur Transparency International në raportin për 2016, ku vetëm 34 përqind e mendojnë se korrupsioni është një nga problemet më të mëdha me të cilat përballet vendi ynë.

Biznesi i mirë i pleqërimit
  • 2016-11-12

Biznesi i mirë i pleqërimit

Të paktën 50 të moshuar italianë kanë transferuar pensionin nga Italia në Shqipëri, në kuadër të një eksodi prej 500 mijë pleqsh që po lënë vendin e tyre për shkak të krizës ekonomike dhe taksimit të lartë. Ekspertët lajmërojnë se Shqipëria është para një shansi për t