Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.000 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar
  • 2016-11-12

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar sot para deputetëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Projekt Buxhetin e vitit 2017, që sikurse e theksoi ai, është buxheti i konsolidimit të rritjes ekonomike, financimit të reformave, uljes së borxhit dhe rritjes s

No Pic available
  • 2016-11-06

Falsifikimi i dëftesave, dosja në gjykatë për 6 akuzuarit e shkollë private

Prokuroria e Kavajës ka mbyllur hetimet dhe ka depozituar në Gjykatë dosjen hetimore ndaj gjashtë zyrtarëve të një shkolle të akuzuar për falsifikimin e dokumenteve shkollorë. Dosja në ngarkim të shtetasve Bardhyl Mastori, Vath Gjylsheni, Danjela Veliu, Ajete Degermeni, Marsida Gërmani

Falsifikonin dokumentet e shkolles procedim penal per 6 persona
  • 2016-11-06

Falsifikonin dokumentet e shkolles procedim penal per 6 persona

Prokuroria e Kavajes ka derguar ne gjykate dosjen per 6 persona te cilet akuzohen per falsifikim te dokumenteve shkollore Bardhyl Mastori Vath Gjylsheni Danjela Veliu Ajete Degermeni Marsida Germani Mirsie Qahajaj jane te akuzuarit per kryerjen e vepres penale te Falsifimit te dokumenteve shkollore

Biznesi i kanabisit në krizë: Si kanë rënë çmimet (Tabela)
  • 2016-10-31

Biznesi i kanabisit në krizë: Si kanë rënë çmimet (Tabela)

Ashtu si në çdo treg tjetër, që udhëhiqet nga parimet e kërkesë- ofertës dhe të riskut, biznesi i kultivimit të kanabisit, që ka njohur lulëzim muajt e fundit, ka filluar të vuajë pasojat e mbiofertës. Sipas burimeve nga tregu, çmimi i shitjes të bimës,- që ka zhvendosur vëmendje

Tabela me çmimet: Si po shfryhet flluska e kanabisit nga superprodhimi
  • 2016-10-31

Tabela me çmimet: Si po shfryhet flluska e kanabisit nga superprodhimi

Ashtu si në çdo treg tjetër, që udhëhiqet nga parimet e kërkesë- ofertës dhe të riskut, biznesi i kultivimit të kanabisit, që ka njohur lulëzim muajt e fundit, ka filluar të vuajë pasojat e mbiofertës. Sipas burimeve nga tregu, çmimi i shitjes të bimës,- që ka zhvendosur vëmen

No Pic available
  • 2016-10-17

Skenari kolumbian i Shqipërisë: Çfarë ndodhi me vendet që kultivojnë drogë

Vendet që janë mbështetur te kultivimi i narkotikëve sot janë më të varfëra se fqinjët e tyre, janë të zhytura në konflikte sociale dhe kanë një renditje më të përkeqësuar në indeksin e zhvillimit njerëzor, ndërsa disa prej tyre janë ndër shtetet me numrin më të lartë të v

Skenari kolumbian i Shqipërisë
  • 2016-10-17

Skenari kolumbian i Shqipërisë

Vendet që janë mbështetur te kultivimi i narkotikëve sot janë më të varfëra se fqinjët e tyre, janë të zhytura në konflikte sociale dhe kanë një renditje më të përkeqësuar në indeksin e zhvillimit njerëzor, ndërsa disa prej tyre janë ndër shtetet me numrin më të lartë t