Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.000 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
Problemi shqiptar i droges prek te gjithe Europen
  • 2016-10-08

Problemi shqiptar i droges prek te gjithe Europen

Nje shkrim i botuar ne Huffington Post nga gazetari Luke Coffey pershkruan efektet qe do te kene ne Ballkan dhe Europe sasite e medha te droges qe kultivohen ne Shqiperi Zyrtaret me te larte te qeverise thuhet ne shkrim jane te perfshire ne trafikun e droges jo thjesht per perfitime personale por se

Ahmetaj Miratuam paketen financuese per drejtesine ekonomia trend pozitiv
  • 2016-09-29

Ahmetaj Miratuam paketen financuese per drejtesine ekonomia trend pozitiv

Tirane 28 shtator 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj deklaroi sot se ne mbledhjen e sotme te Keshillit te Ministrave u miratua paketa financuese e reformes ne drejtesibr br Duke dale ne konference nga Kryeministria ai beri me dije se paketa perfshin edhe rritjen e pagave te punonjesve

10 vendet me njerëzit më të pasur dhe më të shëndetshëm në botë
  • 2016-09-29

10 vendet me njerëzit më të pasur dhe më të shëndetshëm në botë

Instituti Legatum, me bazë në Londër, pasi ka bërë një studim ka publikuar listën me 10 vendet më të begata në botë. Organizata ka krahasuar 89 variabla të cilat përfshijnë treguesit tradicionale si: prodhimi i brendshëm bruto, numri i të punësuarve me orar të plotë. Variablat më

Forumi Ekonomik Botëror publikon raportin: Shqipëria përmirësim me 13 pozicione
  • 2016-09-28

Forumi Ekonomik Botëror publikon raportin: Shqipëria përmirësim me 13 pozicione

Shqipëria është përmirësuar me 13 pozicione në renditjen globale të konkurrueshmërisë që publikohet çdo vit nga Forumi Ekonomik Botëror. Në raportin e vitit 2016-­2017, publikuar të mërkurën, vendi ynë mban pozicionin e 80-­të, ndër 138 vende të ekzaminuara, ndërkohë që

No Pic available
  • 2016-09-20

Indeksi i lirisë ekonomike , Shqipëria përmirësohet me 20 vende, problem taksat e larta

Shqipëria është përmirësuar me 20 vende në indeksin e lirisë ekonomike, sipas raportit Liria Ekonomike në Botë 2016 publikuar nga Instituti Fraser pak ditë më parë dhe që analizon të dhënat e vitit 2014 për 159 vende. Shqipëria renditet në vendin e 42, nga pozicioni i 62, që ishte

Indeksi i lirisë ekonomike i Fraser, Shqipëria përmirësohet me 20 vende. Problem taksat e larta
  • 2016-09-20

Indeksi i lirisë ekonomike i Fraser, Shqipëria përmirësohet me 20 vende. Problem taksat e larta

Shqipëria është përmirësuar me 20 vende në indeksin e lirisë ekonomike, sipas raportit Liria Ekonomike në Botë 2016 publikuar nga Instituti Fraser pak ditë më parë dhe që analizon të dhënat e vitit 2014 për 159 vende. Shqipëria renditet në vendin e 42, nga pozicioni i 62, që is

AML Shqiperia po punon per luften kunder pastrimit te parave
  • 2016-09-13

AML Shqiperia po punon per luften kunder pastrimit te parave

Shqiperia e ka permiresuar ndjeshem luften kunder pastrimit te parave dhe financimit te terrorizmit Basel Institute on Governance ne indeksin e saj e ka renditur Shqiperine ne mesin e 10 vendeve ne rang boteror qe ka luftuar dukurite shqetesuesebr br The 2016 edition is the fifth annual release of