Rezultate te kerkimit per termin: +Indi

Total: 4107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.145Z

Përmbytjet në Indi, bilanci shkon në 370 të vdekur (Foto)

Është rënduar në të paktën 370 të vdekur dhe rreth 725 mijë të shpërngulur bilanci i përmbytjeve nga rrëshqitjet e dheut që kanë goditur Keralan, në jug të Indisë, ku vazhdojnë kërkimet e dëshpëruara të ekipeve të ndihmës së shpejtë me shpresën për të gjetur të mbijetua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.539Z

Indi, shembet pallati, 5 të vdekur

Të paktën pesë persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së një pallati në qendrën historike të Nju Delhit, Indi. Lajmin e bëjnë të ditur mediat indiane. Sipas grupeve të shpëtimit, të cilët kanë gërmuar gjithë natën në atë çka ka mbetur nga ndërtesa, mund të ketë të tjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.797Z

Tempujt erotikë në Indi

Ky vend jashtëzakonisht konservator dikur ishte shteti me traktatet dhe artin më të vjetër erotik që ndonjëherë ka parë bota mbarë, megjithëse tani duken më shokuese sesa në të kaluarën. Në dhjetor të vitit 2013, komuniteti LGBT i Indisë pësoi goditje të fortë kur Gjykata Suprem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.314Z

Indi, 167 viktima nga alkooli toksik

Edhe 20 viktima të tjera i janë shtuar bilancit të të vdekurve për shkak të helmimit nga alkooli kontrabandë në Indi. Numri i të vdekurve në provincën Parganas, në jug të Indisë, ka arritur në 167. Alkooli kontrabandë që kanë konsumuar viktimat kishte në përbërje një substanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.732Z

Indi, dënohet atentatori i Mumbait

Një person me kombësi pakistaneze është dënuar sot nga një gjykatë indiane për rolin e tij në sulmet vdekjeprurëse të kryera në Mumbai në vitin 2008. Mohamad Ajmal Amir Qasab, 22 vjeç, personi i vetëm që i mbijetoi reagimit të ushtrisë indiane, u shpall fajtor për vrasje, kryerje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.964Z

Çmenduri në Indi, përdhunohet një foshnjë tetëmuajshe

Një foshnjë tetëmuajshe dyshohet se është përdhunuar nga kushëriri i saj në kryeqytetin e Indisë, Delhi. Vajza raportohet të jetë në gjendje të rëndë në një spital lokal, ku është dërguar të dielën. Policia u tha mediave se ka arrestuar të dyshuarin 28 vjeç. Shefja e Komision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.826Z

Indi: Dehli hyn në mosbindje civile

Ministri kryetar i shtetit të Dehlit në Indi hyri në një fushatë mosbindjeje civile dhe u betua se do të organizojë protesta të paprecedenta në rrugë pas një mosmarrëveshjeje me qeverinë qendrore mbi ligjin se kush duhet ta kontrollojë forcën policore të qytetit. Arvind Kejrival dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama