Rezultate te kerkimit per termin: +Indi

Total: 4107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.797Z

Tempujt erotikë në Indi

Ky vend jashtëzakonisht konservator dikur ishte shteti me traktatet dhe artin më të vjetër erotik që ndonjëherë ka parë bota mbarë, megjithëse tani duken më shokuese sesa në të kaluarën. Në dhjetor të vitit 2013, komuniteti LGBT i Indisë pësoi goditje të fortë kur Gjykata Suprem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.314Z

Indi, 167 viktima nga alkooli toksik

Edhe 20 viktima të tjera i janë shtuar bilancit të të vdekurve për shkak të helmimit nga alkooli kontrabandë në Indi. Numri i të vdekurve në provincën Parganas, në jug të Indisë, ka arritur në 167. Alkooli kontrabandë që kanë konsumuar viktimat kishte në përbërje një substanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.732Z

Indi, dënohet atentatori i Mumbait

Një person me kombësi pakistaneze është dënuar sot nga një gjykatë indiane për rolin e tij në sulmet vdekjeprurëse të kryera në Mumbai në vitin 2008. Mohamad Ajmal Amir Qasab, 22 vjeç, personi i vetëm që i mbijetoi reagimit të ushtrisë indiane, u shpall fajtor për vrasje, kryerje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.964Z

Çmenduri në Indi, përdhunohet një foshnjë tetëmuajshe

Një foshnjë tetëmuajshe dyshohet se është përdhunuar nga kushëriri i saj në kryeqytetin e Indisë, Delhi. Vajza raportohet të jetë në gjendje të rëndë në një spital lokal, ku është dërguar të dielën. Policia u tha mediave se ka arrestuar të dyshuarin 28 vjeç. Shefja e Komision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.826Z

Indi: Dehli hyn në mosbindje civile

Ministri kryetar i shtetit të Dehlit në Indi hyri në një fushatë mosbindjeje civile dhe u betua se do të organizojë protesta të paprecedenta në rrugë pas një mosmarrëveshjeje me qeverinë qendrore mbi ligjin se kush duhet ta kontrollojë forcën policore të qytetit. Arvind Kejrival dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.806Z

Indi kufizohet hapesira per tigrat

Numri i tigrave në Indi është rritur, por është kufizuar hapësira natyrore e tyre për shkak të zhvillimit ekonomik dhe luftës guerrile. Lajmin e ka bërë të ditur shoqata WWF, në një konferencë për shtyp n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.091Z

Indi, 22 të vdekur nga incidenti në stacionin hekurudhor

Të paktën 22 persona kanë vdekur në Mumbai të Indisë, të shtypur në një mbikalim lidhës midis shinave të stacionit hekurudhor ndërsa po binte shi. Të plagosurit janë me dhjetëqra. Sipas mediave lokale, largimi i shpejtë i qindra njerëzve është shkaktuar nga thashethemet e shembjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama