Rezultate te kerkimit per termin: +Indi

Total: 4107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.315Z

Indi opozitari Modi kryeminister i ardhshem

Nacionalisti hindu, Narendra Modi, pritet të emërohet kryeministër i ardhshëm i Indisë, pas rezultateve të 4 prej sondazheve më madhore për zgjedhjet, të bëra të ditura të hënën, teksa partia e tij opozitare dhe aleatët e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.885Z

Indi, vajzat sërish viktima të dhunës, 19-vjeçarja gjendet e varur në pemë

Një 19 vjeçare është gjetur e varur në një pemë ne një fshat në veri të Indisë, rasti i tretë ky brenda pak javësh në shtetin e Uttar Pradesh. Trupi i saj është gjetur disa orë pasi kishte ndërruar jetë ndërsa familja e saj e kishte denoncuar më herët zhdukjen e vajzës. Trupi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.158Z

Indi dhunohen e hidhen ne pus 3 motra te moshes 11 9 dhe 6 vjec

Një tjetër ngjarje e rëndë trondit Indinë, pa u harruar mirë ajo e dhunimit brutal të një vajze fundvitin e kaluar. Tre motra, të moshave 11, 9 dhe 6 vjeçare janë dhunuar dhe më pas vrarë në shtetin Maharashtra. Trupat e tyre j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.384Z

Indi, besimtarët hindu në lum për të larë mëkatet

INDI- Mijëra besimtarë hindu bashkë me fëmijët e sendet e tyre më të shtrenjtë u krodhën në ujërat e lumit Ganxhe për të larë mëkatet në ditën e eklipsit diellor, duke përmbushur kështu një ritual të rëndësishëm që është pjesë e Kumbh Mela. Një numër i madh policësh me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.196Z

Indi: Nga shkatërrimi i ndërtesës – 17 të vdekur

Numri i personave që humbën jetën nga shkatërrimi i një ndërtese në shtetin Goa të Indisë, arriti në 17, pasi gjatë natës janë gjetur edhe dy trupa të pajetë. Ndërtesa pesëkatëshe në ndërtim e sip&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.606Z

Indi: Më shumë se 10 milionë njerëz pa ujë (Video)

Më shumë se 10 milion njerëz në kryeqytetin e Indisë kanë mbetur pa ujë, pavarësisht asaj që ushtria e rifitojë kontrollin e burimit kryesor të ujit pas protestave, thonë zyrtarët, raporton BBC. Keshav Chandra, kreu i bordit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.654Z

E frikshme/ Shikoni si u rrëzua ura në Indi, deri tani 23 të vdekur

Bilanci i viktimave në qytetin e Kolkatës në Indi ka arritur në 23 pas shembjes së një ure e cila ishte në ndërtim e sipër. Autoritetet druhen se kjo shifër mund të rritet edhe më tej pasi mbi dhjetëra persona dyshohet se kanë mbetur të bllokuar në rrënojat e strukturës. Duke gjyku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama