Rezultate te kerkimit per termin: +Indi

Total: 4107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.332Z

Shqipëri-Indi, bashkëpunim ekonomik

Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, dhe homologu i tij indian, Pranab Mukherjee, konfirmuan vullnetin e përbashkët për të ndërmarrë të gjithë hapat në drejtim të intensifikimit të bashkëpunimit ekonomik. Bashkëpunimi mes Indisë dhe Shqipërisë erdhi si pasojë e vizitës tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.440Z

Obama, në nëntor në Indi

Presidenti amerikan Barak Obama në ditët e para të muajit nëntor të këtij viti do të kryejë një vizitë zyrtare në Indi. Lajmi u njoftua nga vetë shefi i Shtëpisë së Bardhë gjatë pritjes organizuar nga Departamenti i Shtetit me rastin e Ditës së Dialogut Strategjik SHBA-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.343Z

Inaugurohet ambasada e parë shqiptare në Indi

Ministri i jashtëm, Lulëzim Basha ishte sot në Indi në inaugurimin e ambasadës shqiptare në Indi. Në takimin me homologun indian, një vend kryesor në bisedime zuri ndjekja me përparësi e mundësive për investime dhe bashkëpunim ekonomik mes dy vendeve INDI - Inaugurohet ambasada sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.992Z

Shembet ndërtesa në Indi, raportohen të vdekur e të humbur

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë janë zhdukur, si pasojë e shembjes së një ndërtese gjashtë katëshe në ndërtim e sipër. Është kjo ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e së martës në New Delhi, të Indisë. Në momentin e incidentit, në ndërtesë po puno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.550Z

Zjarri djeg një hotel, 17 të vdekur në Indi (Foto)

Policia në Nju Delhi tha se së paku 17 persona kanë humbur jetën nga zjarri në një hotel në pjesën perëndimore të kryeqytetit. Zëdhënësi i policisë, Mandeep Singh Randhawa, tha se së paku katër të tjerë janë plagosur nga zjarri në hotelin Arpit Palace. Shërbimi i zjarrfikësve i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.145Z

Përmbytjet në Indi, bilanci shkon në 370 të vdekur (Foto)

Është rënduar në të paktën 370 të vdekur dhe rreth 725 mijë të shpërngulur bilanci i përmbytjeve nga rrëshqitjet e dheut që kanë goditur Keralan, në jug të Indisë, ku vazhdojnë kërkimet e dëshpëruara të ekipeve të ndihmës së shpejtë me shpresën për të gjetur të mbijetua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.539Z

Indi, shembet pallati, 5 të vdekur

Të paktën pesë persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së një pallati në qendrën historike të Nju Delhit, Indi. Lajmin e bëjnë të ditur mediat indiane. Sipas grupeve të shpëtimit, të cilët kanë gërmuar gjithë natën në atë çka ka mbetur nga ndërtesa, mund të ketë të tjer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama