Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezise

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Haxhinasto-Inkiriwang Te forcohet bashkepunimi Shqiperi-Indonezi

Ministria e Puneve te Jashtme Tirane 21 shkurt 2011 NOA 8211 Zevendeskryeministri dhe Ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto eshte takuar sot me Ambasadorin e Republikes se Indonezise ne vendin tone Immanuel Robert Inkiriwang i cili eshte rezident ne kryeqytetin e Bullgarise Sofje. Zoti Hax

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.228Z

Presidenti Barak Obama viziton sot Indonezine

Presidenti Barak Obama dhe Zonja e Pare Mishel Obama pritet te mberrijne ne Xhakarta gjate dites se sotme. Kjo vizite eshte shtyre dy here deri me tani per arsye te dy situatave te brendshme ne SHBA njera prej te cilave ishte ndotja me nafte e Gjirit te Meksikes. Gjate takimit te sotem jane planifik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.241Z

Obama fjalim para indonezianeve

Presidenti amerikan Barak Obama mbajti nje fjalim te gjate drejtuar indonezianeve i cili konsiderohet si nje fjalim kyc drejtuar botes islame duke qene se Indonezia eshte vendi me numrin me te madh te muslimaneve ne bote. Ne fjalen e tij ne Universitetin e Indonezise ne Xhakarta perpara 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.577Z

Indonezi numri i viktimave shkon ne 270

Numri i viktimave te shkaktuara nga tsunami qe goditi ishuj te shumte te Indonezise eshte ngjitur ne 272. Lajmin e bejne te ditur autoritetet lokale sipas te cilave ne ishujt Mentauai 412 persona rezultojne ende te zhdukur. Tsunami u shkaktua nga nje termet i fuqishem 7.7 balle qe trondi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.666Z

Indonezi kerkimet per avionin

brbrKerkimet per avionin e Air Asia i cili u zhduk ne detin Xhava prane Indonezise te dielen qe kaloi tashme po vijojne nen ujebr Nje ekip i specializuar zhytesish po kerkon per trupat e pasagjereve dhe mbetjet e mjetit fluturues Nje skuader franceze po perdor nje pajisje me sensore akustike per det

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.639Z

Smogu Singapori padi Indonezise

Autoritetet në Singapor deklarojnë se po shqyrtojnë mundësinë për të paditur dy kompani me bazë në qytetin-shtet në lidhje me nivelin e lartë të smogut të shkaktuar nga djegia e pyjeve në Indonezi. Kompanitë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.167Z

Indonezi 50 viktima si pasoje e carjes se diges

50 persona kane humbur jeten si pasoje e carjes se papritur te nje dige ne kryeqytetin e Indonezise Xhakarta.Megjithate bilanci mbetet ende provizor duke qene se dhjetera persona rezultojne te zhdukur.Shkaku kryesor i tragjedise mendohet se ishte mbigopja e liqenit, nga rreshjet e dendura.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama