Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezise

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.712Z

Indonezi, alarm per zhdukjen e nje avioni

Alarm ne qiellin e Indonezise. Nje avion eshte zhdukur nga radaret ne kohen qe fluturonte ne zonen e Papuas. Ne mjet ndodheshin 13 persona.Avioni, nje “Twin Otter”, ishte duke kryer nje fluturim te rregullt te linjes kur sinjali me kullen e kontrollit eshte zhdukur.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.673Z

Indonezi, nje termet 6 balle trondit vendin

Nje termet 6.4 balle i shkalles Rihter ka tronditur rajonet lindore te Indonezise. Lajmin e bejne te ditur agjencite nderkombetare, sipas te cilave hepiqendra e lekundjes sizmike ishte e thelle 35 kilometra dhe rreth 2500 km larg kryeqytetit Xhakarta. Per momentin nuk ka njoftime per deme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.314Z

Australia spiunoi qeverinë e Indonezisë

Diplomacia Indonezia tërhoqi ambasadorin e saj nga Australia pas akuzave se Kamberra ka përgjuar telefonin celular të Presidentit të vendit. Presidenti Susilo Bambang Judhojono dhe bashkëshortja e tij qenë nën shënjestër. Akuzat dolën sërish nga dokumentet e Eduard Snouden (Edward Snowden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.455Z

Cunami ne Indonezi numri i te vdekurve arrin ne 150

Zyrtaret thone se cunami ne brigjet e ishujve te Sumatras ka shkaktuar deme te jashtezakonshme. Forcat e shpetimit po punojne per te gjetur te mbijetuar nen kushte shume ke keqija atmosferike.Presidenti i Indonezise Susilo Bambang Yudhoyono do nderprese viziten e tij ne Vietnam per te vizituar ishuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.228Z

Australia, masa sigurie per "anti-kinezet"

Policia ne Kanbera te Australise, eshte pergatitur mire per evitimin e protestave anti-kineze me rastin e kalimit te flakes olimpike. Rreth gjysma e 1000 policeve te angazhuar, do t'i percjellin vrapuesit me flaken olimpike. Deri tani jane shenuar disa incidente sporadike. Nenkryetari i Komiteti Oli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.250Z

Pushkatimet Australia therret Ambasadorin e Indonezise

0 brbr brbrAustralia thirri Ambasadorin e Inndonezise pas ekzekutimit te dy australianeve te denuar per trafik droge Kryeministri i vendit Tony Abbott tha te marten se pushkatimi ishte i pameshirshem dhe i panevojshem Australia ndermorri nje fushate te gjate diplomatike per te shpetuar Andrew Chan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.929Z

Indonezi, termet i forte, alarm per cunami

Ne Indonezi eshte vene alarmi per cunami pas nje termeti te fuqishem prej 7.7 ballesh, te regjistruar ne afersi te provinces Sula Uesi. Lekundja e forte sizmike e cila eshte regjistruar edhe nga vezhguesit amerikane, ka goditur shume prane zones Gorontalo, ne nje thellesi prej 10 kilometr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama