Rezultate te kerkimit per termin: +Industri

Total: 3485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.227Z

Lana Del Rey: Kam shkuar me shumë meshkuj në industri

Së fundmi ajo ka shkaktuar shumë debat me hitin F….d My Way Up To The Top. Dhe këngëtarja Lana Del Rey ka pranuar se ka një element të vërtetë në këtë këngë, që pak a shumë nënkupton se ajo e ka hapur rrugën e karrierës drejt majave duke bërë seks. Por edhe pse pranon se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.212Z

Pse skemi industri turizmi, mes dy vendeve të famshme për turizëm?

  Përse anglezët e kanë patur dhe e kanë Greqinë si vend të privilegjuar për pushimet e tyre? - Ka natyrën e bukur të ishujve plot diell, peshkimin e zhvilluar, kulturën kulinare (të të gatuarit) në mënyra mesdhetare të kthyer në art. Kanë kujdes dhe mirësjellje në shërbim.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.078Z

Bimët medicinale, Mediu: Industri me rëndësi për vendin

Bimët mjekësore në vend janë dëmtuar dhe janë përdorur pa kriter, ndërkohë që kanë munguar ndëshkimet e duhura. Në konferencën e parë të bimëve medicinal, ministri i Mjedisit Fatmir Mediu e vleresoi kete industri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.219Z

INSTAT: Shitjet në ndërtim dhe industri u rritën 10.1% në 2008-n

Indeksi i volumit të shifrës së afarizmit në 3-mujorin e katërt të vitit 2008 arriti 147.0 për qind, kundrejt 3-mujorit mesatar (2005=100), duke shënuar një rritje 7.9 për qind krahasuar me 3-mujorin e mëparshëm. Krahasuar me 3-mujorin e katërt 2007 ky tregues rezulton me 21.7 për qin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.806Z

Cannon Gjakmarrja u be industri

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Nicholas Cannon theksoi se në Shqipëri është zhvilluar ajo që ai e quajti industri me gjakmarrjen, një biznes, që sipas tij ka krijuar një imazh të dhunshëm të vendit në Eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.592Z

Lojërat e fatit, Ahmetaj: Më 1 janar nuk do ekzistojë më kjo industri

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka përsëritur edhe një herë se në datën 31 dhjetor të këtij viti, nuk do të punojë apo funksionojë asnjë kazino elektronike, sallat e bingove, sallat e basteve sportive përfshirë edhe ato online. Pak para miratimit të këtij ligji në Parlament për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.436Z

Ronaldo industri prej 67 mln Eurosh ne vit

Cristiano Ronaldo eshte idhull i miliona fansave 3 here fitues i Topit te Arte agjenti i tij Jorge Mendez betohet se me te mire as nuk kemi pare dhe as do te shohim ne boten e futbollit eshte i dashuri i Irina Shayk por mbi te gjitha eshte nje industri prej 67 milione eurosh ne vitbr br Pak kohe m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama