Rezultate te kerkimit per termin: +Industri

Total: 3485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.575Z

Obama: SHBA, humbi një ikonë me vdekjen e gazetarit Cronkite

Shtetet e Bashkuara të Amerikës humbën një ikonë, deklaroi presidenti amerikan Barack Obama duke kujtuar legjendën e gazetarisë televizive amerikane, Walter Cronkite. Walter Cronkite, pionieri amerikan i televizionit, vdiq dje në moshën 92 vjeç, njoftoi kanali CBS, ku ai kaloi pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.934Z

Lituania, Presidencë pas një krize të rëndë ekonomike

Lituania e ka marrë përsipër presidencën e BE pas një krize të rëndë ekonomike. Vetëm përmes një programi rigoroz kursimesh u bë i mundur balancimi i buxhetit të dhe stabilizimi i ekonomisë. Një ndihmë qe edhe financimi i BE, i cili veproi si një program stimulues. Rreth Vilnës jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.606Z

Topi niset për një vizitë në Izrael

Ai do të marrë pjesë në Konferencën Presidenciale “Përballja me të nesërmen”, që do të zhvillohet në Jerusalem së cilës do t’i drejtohet edhe me një fjalim të veçantë kushtuar temës: “Ekonomia botërore – a do të përkeqësohet para se të përmirësohet?” Konferenca e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.405Z

Nafta dhe gazi, Gjiknuri: Mbikëqyrje standardeve

Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri deklaroi se tregu i gazit dhe naftës do të mbikëqyren rreptësisht për të verifikuar respektimin e standardeve. Ai theksoi se rafineritë ilegale të naftës janë një problem shqetësues. Shtrirja e karburanteve në të gjithë territorin e Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.450Z

Gjashtë supermodelet më të paguara në industrinë e modës

Në të vërtetë ato janë femra shumë të bukura dhe të famshme deri diku, për ata që janë të interesuar e informuar mbi botën e modës, sfilatave e pasarelave. Nuk janë vetëm kaq, por gjithashtu janë cilësuar edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.651Z

Në Tiranë, panair francez iprodukteve ushqimore e bujqësore 

TIRANË - Nga 25-26 prill 2014 në Tiranë do të zhvillohet panairi francez i produkteve ushqimore dhe bujqësore. Kjo është vendosur sot në takimin mes ministrit të Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti dhe kryetarit të Dhomës së Tregtisë dhe Indust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.533Z

AKP: Shtyhet përzgjedhja e drejtorit menaxhues

 Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e rregullt ku shtyu vendimin e përzgjedhjes së drejtorit menaxhues. Duke marrë parasysh interesimin e shprehur të Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama