Rezultate te kerkimit per termin: +Infrastrukturs

Total: 188
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.399Z

Berisha takim me investitorët malajzianë

Kryeministri Berisha priti disa prfaqsues t kompanis malajziane, “Malaysian Maining Corporation”. Prfaqsuesit e kompanis malajziane shprehen interesin pr t investuar n sektorin energjitik dhe at t infrastrukturs, prfshir at rrugore e portuale. Gjat bashkbisedimit, kryeministri siguroi in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Infrastruktura, rrugët rurale, Bode firmos me BEI 50 milionë euro

Marrëveshjet/ Rreth 1500 kilometra rrugë do të zhvillohen me fondet e BERZH-it, BEI-it dhe KE-së dhënë në formë kredie Zonat e thella t vendit me rrug rurale t pashtruara dhe t pazhvilluara, shum shpejt do t ndryshojn parametrat e infrastrukturs. Rrugt n zonat rurale dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Brenda javës, devijim trafiku te Rruga e Dibrës, kalimi te Urani Pano

Do të ketë hapje të segmenteve, në të cilat ka mbaruar procesi i ndërtimit të infrastrukturës nëntokësore dhe bllokime të segmenteve të tjera Brenda ksaj jave, nj tjetr skem lvizjeje do t funksionoj n kryeqytet, duke bllokuar disa segmente dhe duke devijuar trafikun n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Porti i Durrësit, konferenca: Shqipëria, një vend për investime

Porti Detar i Durrsit sht prezantuar pak dit m par n edicionin e dyt t Ekspo-Konferencs “Shqipria nj destinacion pr investime”, organizuar nga FIAA (Shoqata e Investitorve t Huaj), Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks dhe Ministria e Punve Publike dhe Transpo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Gjirokastër, Nis sezoni turistik

Afrimi i sezonit turistik ka rritur numrin e vizitorve n qytetin e gurt t Gjirokastrs. Frekuentuesit m t shpesht n kto dit vijn kryesisht nga Greqia. Por edhe kt vit vizitort kryesisht qendrojn vetm pr disa or, pr shkak t mungess s guidave turistike. Nj problem tjetr shqetsues mbetet mungesa e infra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.919Z

Xhaferaj inspekton Radhimën dhe Orikumin

Ministri i Turizmit, Ferdinand Xhaferaj s bashku me stafin e ksaj ministrie kan vizituar gjat s diels vijn bregdetare t Radhims dhe Orikumit, t shoqruar nga deputeti i zons Ardian Kollozi dhe kryetari i Bashkis s Orikumit, Kanan Braho. Qllimi i ksaj vizite ishte pr t prekur nga afr probl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

PS pr reformn zgjedhore

Sekretari pr shtjet Zgjedhore n PS, Kastriot Islami shprehu angazhimin e opozits pr t kontribuar n realizimin e reforms zgjedhore n vend. Besoj se brenda afatit kohor t prfundimit t ktij sesioni parlamentar, t kryhet aspekti ligjor i reforms zgjedhore, ku dy element t rndsishm jan kartat e identitet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama