Rezultate te kerkimit per termin: +Infrastrukturs

Total: 188
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Albtelecom, ulje tarifash

Shum shpejt n Tiran dhe n Durrs, kompania m e madhe e telefonis fikse, do t shtoj rreth 340 mij numra t rinj, prkatsisht 200 mij n Tiran dhe 140 mij n Durrs. Projekti i zgjerimit t telefonis fikse e ka paraqitur sot drejtori i Prgjithshm i Albtelecom Mustafa Resit Akdogan. N kuadr t projekteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Shqipëria, e interesuar për investimet kroate

Kryeministri Berisha zhvilloi nj takim dypalsh me Kryeministren e Kroacis, znj. Jadranka Kosor, gjat qndrimit t tij n Dubrovnik, ku po merr pjes n samitin “Evropa Juglindore, prballja me sfidat globale”. Kryeministrja Kosor e falnderoi Kryeministrin Berisha pr pjesmar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.565Z

Infrastruktura, imazhi i shëmtuar i turizmit

Teksa Shqipria Turistike, po promovohet n panairet m t mdha t bots, insfrastruktura rrugore, n mjaft zona bregdetare l pr t dshiruar. Teksa promovojm me t drejt bukurit e bregdetit ton, disa njsi vendore po i bjn vendit shrbimin m t keq t mundshm. Rruga Mali i Robit – Qerret, e cila lidh super

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Regjistri i Kredive, do të përfshihen edhe institucionet jo banka

Bankat e nivelet t dyt prej m shum se dy vjetsh kan nj filtr t minimizuar nga kredit e kqija. I till konsiderohet regjistri i kredive, n t cilin regjistrohet do kredi e marr dhe n momentin e aplikimit t nj kredie t re, banka sheh n kt regjistr nse ky ka qen nj kredimarrs dhe ecur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Përmbytjet, kalon dëmshpërblimi

Qeveria ka miratuar fondin prej rreth 513 milion leke pr dmshprblimin e banorve t zons s Shkodrs dhe Nnshkodrs, t prmbytura nga hapja e digave t hidrocentrale 2 muaj me pare. (UPDATE) Prllogaritja enga organet e qeverisjes vendore dhe pushtetit qndror prvec demit brenda n shtpi, perfsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.399Z

Berisha takim me investitorët malajzianë

Kryeministri Berisha priti disa prfaqsues t kompanis malajziane, “Malaysian Maining Corporation”. Prfaqsuesit e kompanis malajziane shprehen interesin pr t investuar n sektorin energjitik dhe at t infrastrukturs, prfshir at rrugore e portuale. Gjat bashkbisedimit, kryeministri siguroi in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Infrastruktura, rrugët rurale, Bode firmos me BEI 50 milionë euro

Marrëveshjet/ Rreth 1500 kilometra rrugë do të zhvillohen me fondet e BERZH-it, BEI-it dhe KE-së dhënë në formë kredie Zonat e thella t vendit me rrug rurale t pashtruara dhe t pazhvilluara, shum shpejt do t ndryshojn parametrat e infrastrukturs. Rrugt n zonat rurale dhe k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama