Rezultate te kerkimit per termin: +Institucion +Qendror

Total: 2810
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.343Z

Bllokohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne Kosove

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne Kosove eshte perfshire ne probleme per shkak te terheqjes se dy anetareve te partise me te madhe, asaj Demokratike te Kosoves. Zyrtare te PDK-se nuk kane dashur te flasin per arsyet e bojkotimit te mbledhjeve te KQZ-se, ndersa opozita e ka kritikuar partine qe udheh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.262Z

PS: KQZ ska më legjitimitet, nuk ekziston më si institucion

Partia Socialiste ka akuzuar dhe Kryeministrin Sali Berisha se përmes kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po manipulon zgjedhjet edhe në komunën e fundit ku nuk ka një rezultat përfundimtar, në Shalë të qarkut të Shkodrës. Në një deklaratë për shtyp, deputeti i selisë roz�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.204Z

Arkivi Qendror i Shtetit feston 60-vjetorin

Pa arkiv asnjë shtet nuk do mund të dokumentonte hapat e tij në histori. Një pasuri kombëtare dokumentare për të cilën edhe Arkivi Qendror i Shtetit ndihet krenar në ditëlindjen e tij të 60-të. Në ekspozitën e çelur me këtë rast, janë prezanuar dokumentet më të vjetër të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.720Z

Kume: KQZ, institucion gjysmakqë s'prodhon standarde demokratike

TIRANE - "Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është një institucion gjysmak që nuk prodhon standarde demokratike". Kështu është shprehur në një intervistë për mikrofonin e "A1 REPORT!" Kristaq Kume. Ai i ka bërë thi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.155Z

“KQZ të mbetet institucion i pavarur”

Reforma zgjedhore në Shqipëri duket se ka vënë në lëvizje dhe Parlamentin Evropian. aristir lumeziNë një intervistë telefonike për gazetën "Panorama" një nga deputetët e këtij parlamenti, portugezi Paulo Casaca, i grupit parlamentar socialist, shpreh shqetësimin që vih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.326Z

Topalli: Presidenti, institucion ceremonial

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ne nje interviste per "VOA", eshte shprehur se ndryshimet ne Kushtetute per zgjedhjen e Presidentit jane te domosdoshme, pasi sjelle dhe shmangien e krizave dhe krijon stabilitet ne vend. Per te, presidenti ne nje republike parlamentare si Shqiperia, ka vetem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.175Z

Shalsi: Pushteti qendror ka penguar bashkine

Kandidati i PS per qarkun e Tiranes, Eduard Shalsi ka rrefyer ne emisionin “Top Story” ne Top Channel arsyet perse po kandidon per partine me te madhe te opozites ne kryeqytet. “Qe prej 5 vjetesh kam pasur privilegjin te jem perkrah Edi Rames dhe stafit te bashkise se Ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama