Rezultate te kerkimit per termin: +Institucion +Qendror

Total: 2810
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.749Z

Mazhoranca miraton e vetme rezolutën për KQZ. Majko: Po shqyrtojmë një institucion që është nul tani

Share Mazhoranca miratoi me votat e saj në Komisionin e Ligjeve një rezolutë për punën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kryetari i KQZ, Arben Ristani, nuk preferoi të ishte në Kuvend, duke dërguar aty sekretaren e tij. Deputeti i PS, Damian Gjiknuri tha se raporti i KQZ është në kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.937Z

Nis lufta mes pushtetit vendor dhe atij qendror

Strehimi  Bashkia, shkresë Entit të Banesave: Pezullimi i kredive të buta është antiligjor, ne do të vijojmë procesin Bashkia - Kërkesa e Entit Kombëtar të Banesave për ndërprerjen e procedurës së miratimit të përfituesve nga ky program social, nuk është e mbështetur në asnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.612Z

Subashi zgjidhet nënkryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Kryetari i KQZ, Ristani: Zgjedhjet 2009, më transparente se kurrëNë mbledhjen e djeshme 7 anëtarët e KQZ-së zgjodhën me 5 vota pro, dhe 2 kundër Dëshira Subashin, përfaqësuese e PS-së, si nënkryetare e këtij komisioni. Në fjalët e saj nënkryetarja Subashi u shpreh se KQZ-ja do të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.700Z

Berisha-Leskaj: KLSH, kontroll në çdo institucion

Kreu i qeverisë Sali Berisha zhvilloi sot, një takim me Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, zotin Bujar Leskaj, të cilit i uroi zgjedhjen e tij në këtë post dhe suksese në realizmin e detyrës së tij.   Në fjalën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.358Z

Aleanca Kundër Importit të Plehrave: KQZ të veprojë si institucion zgjedhor dhe jo si organ akuze

Share Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar ndaj deklaratave të KQZ se ata janë ende në kohë për të kthyer përgjigjen për çështjen e referendumit. Sipas AKIP, ata kanë dorëzuar kërkesën më 13 mars dhe ka një numër protokolli për këtë çështje. Lidhur me prete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.346Z

“Presidenti institucion ceremonial, të zgjidhet në Kuvend”

• Maxhoranca duket se ka hequr dorë përfundimisht nga zgjedhja e presidentit në popull.TIRANE Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, thotë se në një republikë parlamentare rolin kryesor e ka pikërisht Parlamenti, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.363Z

Mustafa Familja Rugova institucion i rendesishem i Kosoves

Kryetari i Lidhjes Demokratike te Kosoves Isa Mustafa tha ne nje interviste per Zerin e Amerikes se dyert e kesaj partie jane te hapura per familjen Rugova te cilen e cilesoi si institucion te rendesishem te Kosoves. Ne intervisten dhene korrespondentit tone ne Prishtine Besim Abazi ai thote se esht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama