Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.676Z

Zgjidhje për institucionet

Kriza e fundit politike ka risjellë edhe njëherë në qendër të debatit politik raportet kritike të partive politike si aktorë ndërmjetës në sistemin politik, me institucionet kushtetuese, si elementë thelbësore të sistemit dhe rendit kushtetues. Në rolin e tyre ndërmjetësues dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Agani kritikon institucionet

Kryetari i Partisë së Drejtësisë (PD), Ferid Agani, kritikoi të enjten gjatë një konferencë për media përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës, duke thënë se qeverisja aktuale është e paaftë për të menaxhuar territorin dhe zbatuar Kushtetutën në gjithë vendin. Ai tha se në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Institucionet e mitos

Shrbimi Doganor, zyrtart e Prokurimit dhe ata t Administrats Tatimore jan institucionet ku dhnia e mitos sht e domosdoshme. Kshtu ka vlersuar Oda Ekonomike Amerikane n nj raport t lshuar pr problememet e bizneseve n Kosov q ua shkakton dhnia e mitos. Shrbimi doganor, zyrtart e Prokurimit, si dhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.663Z

SHBA: Respektoni institucionet

 adi shkembiNë kulmin e debateve mes maxhorancës dhe opozitës për reformën në drejtësi, Shtetet e Bashkuara të Ame-rikës kërkojnë respektimin e institucioneve të pavarura. Zv.sekretari amerikan i Mbrojtjes, Gordon England, në një vizitë dyditore në Shqipëri ka vënë theksin pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.725Z

Vetevendosje: Tadic shperfilli institucionet

Ndersa ambasada amerikane ne Prishtine ka vleresuar vendimin e qeverise se Kosoves, qe lejoi viziten e presidentit serb, reagim krejt i kundert mberriti nga levizja “Vetevendosje”. Ne nje deklarate te saj kritikohet qendrimi i kryeministrit dhe thuhet se Boris Tadic shperfilli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.983Z

Berisha Institucionet nuk dhunohen

Kryeministri Sali Berisha, në një takim me punonjësit e policisë pas demonstratës së 21 janarit, ka shprehur vlerësimin e tij për Policinë e Shtetit dhe ka paralajmëruar që kushdo që guxon të dhunojë institucionet mund do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama