Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.936Z

SAMARXHIC: "Serbe, bojkotoni institucionet kosovare"

Ministri per Kosoven i Qeverise serbe, u ka bere thirrje serbeve te Kosoves qe te terhiqen nga institucionet e Kosoves. Sllobodan Samarxhic, deklaroi se Qeveria serbe merr persiper financimin e tyre. Ai i ka bere keto komente gjate vizitave qe u ka bere vendbanimeve me shumice serbe, Llapna Selle,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.731Z

Nis vleresimi institucionet shendetesore

Pesë institucionet e para shëndetësore pasi vetëvlerësuan paraqitjen e tyre bazuar në standardet e vendosura e përmirësuan mangësitë e konstatuara morën vlerësimin e specialiteve të jashtëm duke dëshmuar kështu për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.129Z

Albtelekom, paraqet oferta shërbimi për institucionet

Kompania “Albtelekom” paraqet ofertën e re për shërbimin e internetit për institucionet shtetërore. Duke filluar nga 1 shkurti, për të gjitha institucionet do të ofrohet instalimi dhe modemi falas, si dhe 50% ulje e tarifave për gjashtë muajt e parë. TIRANE- Pas abonentëve famil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.358Z

Bogdanovic: Nuk i heqim institucionet paralele

Ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka deklaruar se Serbia nuk do të tërhiqet nga institucionet në veri të Kosovës.Sipas tij, për Qeverinë e Serbisë është e papranueshme kërkesa që Serbia të tërhiqet nga institucionet në veri të Kosovës. Bogdanovic ka thënë se serbët n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.407Z

Institucionet që janë debitorë në Bashki

Bashkia: Ministritë pastrohen, mirëmbahen dhe gjelbërohen me detyrimet që paguajnë qytetarët Mes borxhlinjve Sokol Olldashi e Lulëzim Basha, si qytetarë dhe si ministra të qeverisë Bashkia e Tiranës, pak ditë pas deklarimit të zyrtarëve që i kanë borxhe, publikon një tjetër l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.563Z

Institucionet nuk njohin kartat

Institucionet shteterore dhe ato private nuk pranojne te sherbejne kundrejt kartes se identitetit, por kerkojne certifikate. Kjo pasi ne certifikate te dhenat e qytetarit jane te lexueshme, ndersa per kartat e identitetit duhet nje pajisje, te cilen nuk e disponon asnje institucion.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.539Z

Britania: Imuniteti për institucionet, jo individët

Diplomatët e akredituar në Tiranë shtojnë presionin ndaj klasës politike dhe qeverisë për miratimin e ligjit që heq imunitetin e zyrtarëve të lartë. Pas ambasadorit amerikan John Withers, një mesazh për heqjen e imunitetit vjen edhe nga ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona Mcilwham.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama