Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.499Z

Shkarkime ne institucionet e sigurise

Tragjedia ne Gerdec pritet te lekunde nga posti krere te institucioneve te sigurise kombetare. Paralajmerimi u dha dje nga Kryeministri Sali Berisha, i cili theksoi se personat pergjegjes do te dalin para ligjit, duke vene theksin ne pergjegjesite institucionale. "Drejtesia duhet te nxjerre te gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.169Z

Institucionet shmangin regjistrimin e mjeteve

• ELBASAN - Institucionet vendore në Elbasan shmangin detyrimet kundrejt organeve të tjera shtetërore.Një problem shqetësues është konstatuar prej kohësh në lidhje me mosderdhjen e taksës së automjeteve, me të cilët lëvizin nëpunësit e administratës. Mësohet se në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.358Z

Thaci: Minoriteti i ka institucionet perfaqesuese

Kosova ka institucionet e veta legjitime shteterore, ku jane te perfaqesuar serbet si dhe komunitetet e tjera. Kete fakt e kujtoi dje, Kryeministri Hashim Thaci. Ai komentoi paralajmerimin e disa politikaneve serbe ne veri te Mitrovices per formimin e Kuvendit serb te Kosoves pas zgjedhjeve te 11 ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.498Z

Pollo:Shkrim elektronik për institucionet

Shkrimi elektronik tashmë është një risi që do të përdoret në të gjitha institucionet. Kështu ka deklaruar Genc Pollo ministri për inovacionin dhe teknologjinë e informacionit e të komunikimit. Kjo nismë tashmë është miratuar në Kuvend duke e kthyer dokumentin elektronik në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.145Z

Institucionet janë Ekonomia

Endrit Avdullari Institucionet ligjore përcaktojnë nëse një vend është i pasur apo i varfër. Mendoni  Evropën Lindore dhe atë Perëndimore, Korenë e Jugut dhe atë të Veriut. Të njëjtat kultura dhe njerëz, dallohen vetëm nga rregullat ligjore nën të cilat ndodhet aktiviteti ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.440Z

PS: Berisha në konflikt me institucionet

PS akuzon kryeministrin Berisha se kërkon të shtrijë influencën e tij tek të gjitha institucionet e pavarura. Sipas deputetes Leskaj kryeministri shqiptar është kryeministri i cili është futur në konflikt me të gjitha institucionet e pavarura. “Berisha është kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.327Z

Limaku përplaset me institucionet vendore

Institucionet e vendit dhe koncensionari i Aeroportit të Prishtinës, duket se nuk kanë qartësuar gjithçka rreth përgjegjësive në menaxhimin e aeroportit, “Adem Jashari”. Për këtë arsye akoma vazhdon të ketë probleme mes kompanisë Limak de Lyon dhe segmenteve vendore të kontr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama