Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.663Z

SHBA: Respektoni institucionet

 adi shkembiNë kulmin e debateve mes maxhorancës dhe opozitës për reformën në drejtësi, Shtetet e Bashkuara të Ame-rikës kërkojnë respektimin e institucioneve të pavarura. Zv.sekretari amerikan i Mbrojtjes, Gordon England, në një vizitë dyditore në Shqipëri ka vënë theksin pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.725Z

Vetevendosje: Tadic shperfilli institucionet

Ndersa ambasada amerikane ne Prishtine ka vleresuar vendimin e qeverise se Kosoves, qe lejoi viziten e presidentit serb, reagim krejt i kundert mberriti nga levizja “Vetevendosje”. Ne nje deklarate te saj kritikohet qendrimi i kryeministrit dhe thuhet se Boris Tadic shperfilli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.983Z

Berisha Institucionet nuk dhunohen

Kryeministri Sali Berisha, në një takim me punonjësit e policisë pas demonstratës së 21 janarit, ka shprehur vlerësimin e tij për Policinë e Shtetit dhe ka paralajmëruar që kushdo që guxon të dhunojë institucionet mund do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.234Z

Institucionet, 3.3 miliardë lekë borxhe Ujësjellësit

Borxhi i institucioneve buxhetore dhe jobuxhetore ndaj Ujësjellësit në Tiranë ka kapur vlerën 3.3 miliardë lekë. Në një njoftim për shtyp, Ujësjellës-Kanalizime Tiranë ka bërë me dije edhe institucionet që kryesojnë listën e debitorëve, në të cilën përfshihen disa ministri të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.146Z

FRD Politika dobesoi institucionet

Fryma e Re Demokratike e cilëson sit ë papranueshme situatën në të cilën ndodhet sot parlamenti i Shqipërisë. Kreu i kësaj force, Bamir Topi politike fajësoi politikën dhe ndryshimet e kushtetutës në vitin 2008 për dobësimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.943Z

Korrupsioni dhe institucionet

Behgjet Pacolli Ditët e fundit ka pasur një aktivizim të madh të krerëve të shtetit kah drejtësia dhe lufta kundër korrupsionit. Presidenti iRepublikës brenda pak ditësh ka vizituar Kryeprokurorin e Kosovës dhe atë special, dhe më në fund i ka zhvilluar një vizitë dhe Gjykatës Supr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama