Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.725Z

Vetevendosje: Tadic shperfilli institucionet

Ndersa ambasada amerikane ne Prishtine ka vleresuar vendimin e qeverise se Kosoves, qe lejoi viziten e presidentit serb, reagim krejt i kundert mberriti nga levizja “Vetevendosje”. Ne nje deklarate te saj kritikohet qendrimi i kryeministrit dhe thuhet se Boris Tadic shperfilli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.983Z

Berisha Institucionet nuk dhunohen

Kryeministri Sali Berisha, në një takim me punonjësit e policisë pas demonstratës së 21 janarit, ka shprehur vlerësimin e tij për Policinë e Shtetit dhe ka paralajmëruar që kushdo që guxon të dhunojë institucionet mund do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.234Z

Institucionet, 3.3 miliardë lekë borxhe Ujësjellësit

Borxhi i institucioneve buxhetore dhe jobuxhetore ndaj Ujësjellësit në Tiranë ka kapur vlerën 3.3 miliardë lekë. Në një njoftim për shtyp, Ujësjellës-Kanalizime Tiranë ka bërë me dije edhe institucionet që kryesojnë listën e debitorëve, në të cilën përfshihen disa ministri të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.146Z

FRD Politika dobesoi institucionet

Fryma e Re Demokratike e cilëson sit ë papranueshme situatën në të cilën ndodhet sot parlamenti i Shqipërisë. Kreu i kësaj force, Bamir Topi politike fajësoi politikën dhe ndryshimet e kushtetutës në vitin 2008 për dobësimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.943Z

Korrupsioni dhe institucionet

Behgjet Pacolli Ditët e fundit ka pasur një aktivizim të madh të krerëve të shtetit kah drejtësia dhe lufta kundër korrupsionit. Presidenti iRepublikës brenda pak ditësh ka vizituar Kryeprokurorin e Kosovës dhe atë special, dhe më në fund i ka zhvilluar një vizitë dhe Gjykatës Supr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.936Z

SAMARXHIC: "Serbe, bojkotoni institucionet kosovare"

Ministri per Kosoven i Qeverise serbe, u ka bere thirrje serbeve te Kosoves qe te terhiqen nga institucionet e Kosoves. Sllobodan Samarxhic, deklaroi se Qeveria serbe merr persiper financimin e tyre. Ai i ka bere keto komente gjate vizitave qe u ka bere vendbanimeve me shumice serbe, Llapna Selle,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.731Z

Nis vleresimi institucionet shendetesore

Pesë institucionet e para shëndetësore pasi vetëvlerësuan paraqitjen e tyre bazuar në standardet e vendosura e përmirësuan mangësitë e konstatuara morën vlerësimin e specialiteve të jashtëm duke dëshmuar kështu për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama