Rezultate te kerkimit per termin: +Institucioni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.911Z

Presidenti Topi i pergjigjet interesimit te gazetareve mbi aktualitetin ne vend

13 tetor 2010 Fier Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi gjate vizites se punes qe po zhvillon sot ne qytetin e Fierit iu pergjigj interesimit te gazetareve mbi aktualitetin ne vend. I pyetur lidhur me procesin e miratimit te kandidateve ne Gjykaten Kushtetuese Presidenti Topi u shpreh Un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.913Z

Presidenti Topi i pergjigjet interesimit te gazetareve mbi aktualitetin ne vend.

13 tetor 2010 Fier Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi gjate vizites se punes qe po zhvillon sot ne qytetin e Fierit iu pergjigj interesimit te gazetareve mbi aktualitetin ne vend. I pyetur lidhur me procesin e miratimit te kandidateve ne Gjykaten Kushtetuese Presidenti Topi u shpreh Un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.489Z

SHBA, BE, OSBE: KQZ të shpallë sa më shpejt rezultatin për Tiranën

TIRANE-“Qytetarët shqiptarë duan dhe meritojnë qartësi rreth rezultatit të zgjedhjeve në Tiranë” Ky është apeli që përcjellin sot 3 ambasadorët, Ettore Sequi i BE-së, Aleksandër Arvizu i SHBA-së e Eugen Wollfarth i OSBE-së, të cilët prej muajsh janë angazhuar personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.414Z

Merr teposhtëzen

Trusti i Kursimeve Pensionale ua ka tkurrur për 22 milionë euro kontributet që ia kanë lënë në besë kosovarët derisa të dalin në pension. Nga prilli deri në shtator, mjetet e tyre që i menaxhon Trusti janë 4 për qind më pak. Zyrtarët e këtij institucioni nuk i besojnë trendit nega

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.672Z

Drejtoria e Burgjeve: Të burgosurit e Fushë-Krujës, s'janë në grevë urie

TIRANE- Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve deklaron se disa të burgosurit kanë refuzuar ushqimi për shkak se nuk pranojnë masat e reja që kjo drejtori ka marrë me miratimin e Ministrisë së Drejtësisë. Nëpërmjet një njoftimi për shtyp Drejtoria e Burgjeve informon se masat e marra jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.610Z

E quajti kvë, gazetarja kërkon 130 milionë lekë nga drejtori i TVSH-së

Pas një shkrimi të publikuar nga gazetarja sportive e TVSH-së, Enkelejda Zeko, ku ka akuzuar drejtuesit e këtij institucioni se po shkatërrojnë transmetuesin e vetëm publik në vend, ka reaguar përmes një postimi në Facebook drejtori i këtij institucioni, Martin Leka. Nuk merrem me kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.667Z

Prokurimi i KGJK-së që dy vjet me ushtrues detyre

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, (KGJK), është institucioni që siguron pavarësinë dhe paanësinë e sistemit gjyqësor. Por ky institucion ka shkelur ligjin me dy këmbët. KGJK mban pozitën e drejtorit të prokurimit me ushtrues detyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama