Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.720Z

Kur instituti statistikavekontrollohet nga qeveria

Imagjinoni nje bote pa statistika. Qeverite do zhyteshin ne erresire investitoret do harxhonin parate e tyre dhe elektoratet do te duhet te besonin fjalet e politikaneve nis artikulli i Economist mbi perjashtimin nga publikimet e saj te institutit se statistikave te Argjentines te kontrolluar nga qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.292Z

Instituti i të Përndjekurve në varësi të Nishanit

28/04/2010 Ndryshimi i ligjit Instituti i Integrimit të të Përndjekurve nuk do të funksionojë më pranë Këshillit të Ministrave si një organizëm shtetëror më vete, por do të jetë një institucion në varësi të Ministrisë së Drejtësisë. Në këtë mënyrë edhe kreu i tij do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.363Z

Instituti i Ndërtimit, akreditim për laboratorët

Tiranë, 19 mars, NOA - Instituti i Ndërtimit dha sot certifikatat e akreditimit për të gjithë laboratorët e saj nga Drejtoria e Akreditimit. Marrja e certifikatës, nënkupton përfundimin e një sërë kuafikimesh të personelit, në lidhje me studimin e qëndrueshmërisë së objekteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.258Z

Vidhet natën instituti biblik

Vidhen zyrat e Institutit Biblik Shqiptar në Durrës. Lajmi është konfirmuar nga zyrtarët e policisë të Durrësit, të cilët kanë konstatuar se autorët kanë hyrë në ambientet e brendshme të këtyre zyrave nëpërmjet dritares. Ata kanë shqyer skarën e hekurt të dritares dhe më pas j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.031Z

Biblioteka kombetare dhe Instituti Italian i Kultures

Per here te pare nje dite vetem per te ne Tirane. Artisti Pier Paolo Pasolini (1922-1975) do te perkujtohet me 29 prill me nje sere aktivitetesh te organizuara nga Instituti italian i Kultures, ne bashkepunim me Biblioteken Kombetare dhe Teatrin Kombetar. "Pier Paolo Pasolini, poeti i hirit" eshte k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.857Z

Instituti Konfuci behet pjese e Universitetit te Tiranes

Instituti kinez Konfuci tashmë do të jetë edhe pjesë e Universitetit të Tiranës. Hapjen e këtij instituti, Kryeministri Edi Rama e cilësoi si një mundësi më shumë për të thelluar bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.898Z

Instituti i Krimeve të Komunizmit, komisioni miraton draftin

Autori i Lajmit: Redaksia Komisioni Parlamentar i Ligjeve miratoi dje projektligjin për krijimin e Institutit të Studimeve të Krimeve dhe të Pasojave të Komunizmit. Sipas diskutimeve të zhvilluara në Komisionin e Ligjeve, para se anëtarët të miratonin draftin ligjor, Instituti i Studimeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama