Rezultate te kerkimit per termin: +Institutit +Kombtar

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] institutit / docs[0] 14935 / hits[0] 19028 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
No Pic available
  • 2010-05-18

Sheshi, nis faza e dytë e punimeve, lëvizja me skemë të re

Ndryshimet konsistojnë në heqje parkimi në disa rrugë dhe ndryshim të drejtimit të lëvizjes Disa rrug t kryeqytetit nga dje kan skem t re t lvizjes, po ashtu edhe heqje parkimi pr disa akse t tjera. Me nisjen e fazs s dyt t punimeve n sheshin “Sknderbej”, Bashki

No Pic available
  • 2010-05-17

Ekonomia si plaçkë pasioni politik

Ekonomia ka ligjet e saj dhe nj logjik t hekurt. Nuk mund t’i krkosh t nxjerr t papun nj t njzetn e fuqis puntore t vendit, pse duhet q nj e njzeta e siprmarrjeve t vendit t falimentoj. Pra, rreth 3 mij kompani t mdha, t mesme e t vogla. Nuk mund t thuash se t gjith ne shqiptart, t 3.5 milio

No Pic available
  • 2010-05-03

Afganistani zgjedh qeverinë britanike

T enjten britanikt hedhin votat pr qeverin e re. Me nj angazhim t konsiderueshm ushtarak n Afganistan, zgjedhjet zhvillohen, ndrkoh q vazhdon t rritet numri i ushtarve britanik t vrar n luftime dhe ambiciet brthamore t Iranit mbeten nj tem e nxeht n rendin e dits. Deri tani rezultati i zgjedhjeve

No Pic available
  • 2010-04-12

Të përndjekurit: PS nuk përfaqëson interesat tona

Socialistët duhet të kërkojnë falje për krimet e komunizmit dhe të heqin titujt e diktatorit Partia Socialiste prfshin pr her t par n programin e saj dy shtresa t shoqris, t cilat jo vetm q nuk kan gjetur ndonjher mbshtetje tek ajo, por jan konsideruar dhe si nj pjes e shoqr

No Pic available
  • 2010-04-10

Xhaferaj lajmëron bllokimin e punimeve të bashkisë në shesh

Zona është shpallur monument kulture me kërkesë të Ramës kur ishte ministër Ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, paralajmron bllokimin e punimeve n sheshin “Sknderbej” n kryeqytet. Qndrimi i tij u b i ditur gjat fjals s tij n seancn e djeshme plenare ku shpj

No Pic available
  • 2010-04-10

Pse do të bllokojmë punimet

E shoh t arsyeshme t shpjegoj pr qytetart e Tirans dhe t gjith vendit se ndrhyrja n sheshin “Sknderbej” nga Edi Rama dhe Bashkia e Tirans vjen n kundrshtim me ligjin. Kur Edi Rama ka qen ministr i Kulturs ka propozuar dhe miratuar nj VKM me nr. 180 dt. 13.4.2000 &ldq

No Pic available
  • 2010-04-09

Sheshi, Instituti i Monumenteve 3 arsye kundër Bashkisë

Faksimile e dokumentit Sheshi Skënderbej është monument kulture, Bashkisë së Tiranës i duhet leje nga IMK-ja për të ndërtuar Pr sheshin “Sknderbej” nuk kishte marr leje nga Instituti i Monumenteve t Kulturs, si pretendoi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama