Rezultate te kerkimit per termin: +Institutit +Kombtar

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] institutit / docs[0] 14935 / hits[0] 19028 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Mjekt nisin vaksinimin, m pak t infektuar
  • 2009-12-02

Mjekt nisin vaksinimin, m pak t infektuar

Gjat dits s sotme, i tr personeli i nj reparti t Kliniks Infektive n QKUK ka marr vaksinn kundr Gripit t ri pandemik A H1N1, derisa me kt vaksin jan vaksinuar edhe disa mjek t Qendrs Emergjente. Virusi deri m tani ka marr jetn e 10 kosovarve, ndrsa ditve t fundit sht vrejtur rnie e t hospitalizuarv

No Pic available
  • 2008-11-01

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe pse Kos

No Pic available
  • 2008-11-01

Demokracia Elektronike

Prhapja n rritje e internetit po fuqizon kete prirje duke lehtsuar komunikimin e drejtprdrejt midis individve dhe grupeve q ndodhen n hapsira t ndryshme t bots. Sistemet e internetit dhe t telekomunikimit t prparuar kan influencuar n dialogun reciprok, duke u dhn liri transmetimeve t menjhershme, pa

No Pic available
  • 2008-11-01

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe ps

No Pic available
  • 2008-11-01

Korrupsioni dhe Integrimi

Komisioni Bashkimit Europian e shtyri edhe 4 muaj vlersimin pr integrimin apo mos integrimin e Bullgaris dhe t Rumanis n fillim t vitit 2007.Ai nprmjet nj raporti prej 40 faqesh tregoi se integrimi tashm nuk sht nj shaka,por nj detyrim i gjithanshm pr plotsimin e statndarteve dhe prinsipteve t

No Pic available
  • 2008-11-01

Kosova qe e denj pr ndrrn e saj

* * * Ka ngjarje n jetn e individit q prjetohen thuajse me t njjtat ndjenja, njlloj si t nj kolektivi t gjer, nacional apo ndrnacional. Kshtu m ndodh, pr shembull, sot. Sapo jam kthyer nga salla e Parlamentit shqiptar, ku vetm pak minuta m par ndoqm direkt nga Kuvendi i Kosovs deklaratn e Pavar

No Pic available
  • 2008-11-01

Burri i gruas sime n Teatrin Kombtar

Burri i gruas sime, nj komedi nga Miro Gavran, realizuar n sken nga Kastriot ipi , do t shfaqet n skenn e vogl n Teatrin Kombtar, kt fundjav, si nj bashkpunim i Institutit Shqiptaro- Europian dhe Teatrit Kombtar. Interpretojn n kt komedi Vangjel Toe, Mehdi Malkaj, Rajmonda Bulku, me skenog

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama