Rezultate te kerkimit per termin: +Institutit +Kombtar

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] institutit / docs[0] 14935 / hits[0] 19028 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Institucionet e arsimit t lart dhe kriza e vlersimit t tyre

Muajt e fundit pr prsosjen e arsimit t larte dhe arritjen e standardeve bashkkohore kan lindur nj sr diskutimesh. M kryesoret e tyre jan dy: 1. Vlersimi i cilsis se Institucioneve t Arsimit t Lart nga nj kompani e huaj akreditimi, 2. Zbatimi ligjshmris, vendimeve t Kshillit t Ministrave dhe ak

No Pic available
  • 2008-11-01

Shteti dhe pushteti

Nga pikpamja e shkencs t s drejts publike, shteti dhe pushteti (qeveria) jan koncepte me shum ndryshime nga njri-tjetri. Kur nj shtet njihet ndrkombtarisht, apo njihet nga nj grup i caktuar shtetesh, do t thot se me kt veprim realizohet njohja e forms s organizimit politik t nj kombi, komb i cili ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama