Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimit +Majlinda +Bregu

Total: 3137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.946Z

Ish - ministrja e Integrimit Majlinda Bregu leter Klajda Gjoshes

Ish - ministrja e Integrimit Majlinda Bregu do të organizonte një ceremoni për dorëzimin e detyrës, por për shkak të udhëtimit drejt Brukselit të ministres Klajda Gjosha, i ka lënë një letër krahas dosjeve të punës. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.822Z

Majlinda Bregu thumbon Grida Dumën

Debati i djeshëm mes Grida Dumës dhe Henri Çilit, është shoqëruar me komente dhe ironi të shumta. Kjo, për shkakun se Duma konsiderohet si një politikane që është sponsorizuar pikërisht nga Çili. Por dje ata kanë qenë kundërshtarë, pasi Çili mbronte Ramën, ndërsa Duma e sulmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.738Z

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, raport në mbledhje qeverie për ecurinë e procesit

Përfundon përkthimi i pjesës dërrmuese të pyetësorit të KEçdo mbledhje qeverie tani e tutje do të hapet me raportimin e ministres së Integrimit, Majlinda Bregu për ecurinë e plotësimit të dokumentit të Pyetësorit të Bashkimit Evropian. Një fakt të tillë e ka bërë me dije edhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.317Z

Majlinda Bregu fshehu raportet e BE-së

Punonjësit e administratës së ministrisë së Integrimit, u kanë dërguar një letër deputetëve socialistë të Kuvendit, ku akuzojnë ministren e Integrimit, Majlinda Bregu, për fshehje të raporteve të ekspertëve të BE-së lidhur me inspektimet në terren dhe të dikasterit të saj në l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.173Z

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu: Vullneti për dialog mungon nga ana e socialistëve

Kërkesa e përsëritur e faktorit ndërkombëtar për një dialog mes maxhorancës dhe opozitës, nuk ndryshon aspak pozicionet e dy partive të mëdha PD dhe PS. Një ditë pas deklaratës së ministrit të Jashtëm të Suesdisë Carl Bildt për nevojen e dialogut, ministrja e Integrimit Majlinda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.497Z

Bregu flet hapur në Komisionin e Integrimit

Majlinda Bregu Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu më në fund ka folur hapur mbi realizimin e 12 prioriteteve të Shqipërisë përcaktuar nga progres-raporti i Komisionit Evropian. Bregu e cila deri tani ka hedhur të gjithë fajin për mos marrjen e statusit kandidat për anëtarësimin në Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.763Z

Majlinda Bregu: Ska datë negociatash para zgjedhjeve

Deputetja e PD-së dhe kryetarja e Komisionit të Integrimit shkruan në Facebook se për Shqipërinë nuk do të ketë datë negociatash para zgjedhjeve elektorale. Ajo shkruan se procesi i integrimit është për qytetarët dhe nuk mundet që të fitojë kredo një parti politike e vetme. Nuk beso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama