Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimit +Majlinda +Bregu

Total: 3137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.173Z

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu: Vullneti për dialog mungon nga ana e socialistëve

Kërkesa e përsëritur e faktorit ndërkombëtar për një dialog mes maxhorancës dhe opozitës, nuk ndryshon aspak pozicionet e dy partive të mëdha PD dhe PS. Një ditë pas deklaratës së ministrit të Jashtëm të Suesdisë Carl Bildt për nevojen e dialogut, ministrja e Integrimit Majlinda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.497Z

Bregu flet hapur në Komisionin e Integrimit

Majlinda Bregu Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu më në fund ka folur hapur mbi realizimin e 12 prioriteteve të Shqipërisë përcaktuar nga progres-raporti i Komisionit Evropian. Bregu e cila deri tani ka hedhur të gjithë fajin për mos marrjen e statusit kandidat për anëtarësimin në Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.763Z

Majlinda Bregu: Ska datë negociatash para zgjedhjeve

Deputetja e PD-së dhe kryetarja e Komisionit të Integrimit shkruan në Facebook se për Shqipërinë nuk do të ketë datë negociatash para zgjedhjeve elektorale. Ajo shkruan se procesi i integrimit është për qytetarët dhe nuk mundet që të fitojë kredo një parti politike e vetme. Nuk beso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.240Z

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, shprehet e sigurt për integrimin e shpejtë të Shqipërisë

“Nuk ka asnjë surprizë – pas referendumit të Irlandës, rruga drejt BE do të jetë më e sigurtë dhe më e shkurtër” Vota e Irlandës ishte e rëndësishme për të ardhmen e Bashkimit Evropian, për faktin që ky vend hodhi poshtë kushtetutën evropiane të vitit 2005-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.376Z

Majlinda Bregu u përgjigjet akuzave për bashkimin me mazhorancën

Majlinda Bregu ka reaguar pas akuzave të portalit të Zenit se ajo po i bashkohet mazhorancës. Portali në fjalë shkruante se Bregu kishte shkuar në mbledhjen ku deputetët kolegë të PD e kishin bojkotuar. Ja reagimi i Bregut ndaj lajmit në fjalë: Sapo dola nga Mbledhjet e sotme te Komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.626Z

Majlinda Bregu i përgjigjet Gramoz Ruçit

Deputetja demokrate Majlinda Bregu i është përgjigjur me një status në facebook, ngacmimit të kryetarit të grupit Socialist Gramoz Ruçi, sot në Komisionin e Integrimit, i cili mësohet të ketë thënë se Majlindës i ka ngrirë buzëqeshja. Duke qenë se e kishte me të thënë, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.141Z

Bregu: Qeveria shqiptare është e gatshme për gjetjen e një konsensusi politik Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu

Gjatë fjalës së mbajtur në Komitetin e Stabilizim-Asociimit, ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, deklaroi se “Qeveria shqiptare është e gatshme për gjetjen e një konsensusi politik me opozitën në çdo moment”. Sipas saj, “për hetimin e zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit, q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama