Rezultate te kerkimit per termin: +Interesat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.244Z

Kasapi i së majtës ndalon deputetët të takojnë grevistët

Edi Rama ka lëshuar urdhër që deputetëve të LSI-së të mos u bëhet asnjë lëshim në Kuvend, bile as të mos takohen e t’u jepet dora gjatë zhvillimit të seancës plenare. Deklarohet publikisht se interesat e klanit të kryetarit të PS-së janë mbi interesin për zhvillimin e zgjedhjev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.308Z

Artikulimi i interesave politike

Filozofi italian, Nikolo Makiaveli, (1469-1527) duke hedhur dritë mbi ndryshimet mes botës mesjetare të kishës dhe institucioneve laike, te vepra e tij e famshme "Princi", bëri një katalog të cilësive, që duhet të ketë një udhëheqës për të ruajtur pushtetin dhe sigurinë e shtetit. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.195Z

Eurobondi, Ministria e Financave përgatitet për marrjen e borxhit

Mosemetimi i eurobondit brenda këtij muaji, bën që qeveria të paguajë interesa të larta Ndërhyrja e BE dhe FMN rrëzon interesat e borxhit grek dhe stabilizon tregjet Ervin KOÇI Sapo ka nisur të përmirësohet disi situata në bursat euriopiane, Ministria e Financave ka nisur përgatitjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.492Z

Dizajnimi i autostradës “qorre”, një hap i gabuar i qeverisë së Kosovës

Autostrada e kombit nga Durrës-Kukës që pritet të vazhdojë nëpër Kosovë, nëse nuk do të lidhej me korridorin dhe autostradën ndërkombëtare në Bujanovc (Evropë), atëherë porti i Durrësit dhe portet të tjera të Shqipërisë do të kenë rëndësi më të vogël në krahasim me port

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.765Z

Kriza, bie në minimum kreditimi i biznesit

Portofoli i kredisë për bizneset u pakësua me 70 milionë euro gjatë muajit prill, në krahasim me marsin, bëhet e ditur nga të dhënat e Shoqatës Shqiptare të Bankave. Rënia e kredisë për bizneset ndodh për herë të parë që kur bankat tregtare filluan aktivitetin në Shqipëri. Megji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.753Z

Kriza, bie kreditimi i biznesit

Portofoli i kredise per bizneset u pakesua me 70 milione euro gjate muajit prill, ne krahasim me marsin, behet e ditur nga te dhenat e Shoqates Shqiptare te Bankave. Renia e kredise per bizneset ndodh per here te pare qe kur bankat tregtare filluan aktivitetin ne Shqiperi. Megjithate, kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.216Z

Qeveria si kontraktore

Qeveria jonë, me kohë ka deklaruar se rruga Durrës – Kukës është prioritet i saj qeverisës dhe kombëtar. Ndërkohë, mënyra si po sillet me këtë rrugë, ngre shumë dyshime se si caktohen dhe si administrohen prioritetet dhe fondet që mbështesin ato. Detyrat e një qeverie demokra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama