Rezultate te kerkimit per termin: +Irak +Ky

Total: 3693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.601Z

Ushtaret turq hyjne ne Irak

Lideri i kurdeve irakiane ka refuzuar te takohet me sekretaren amerikane te shtetit, Kondolesa Rais, e cila zhvilloi dje nje vizite ne Irak. Presidenti rajonal kurd, Massoud Barzani, ishte planifikuar te takohej me Rais, ne Bagdad, por refuzoi te marre pjese ne takim, per shkak te asaj qe ai e quajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.268Z

Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene

Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene E premte 19 Prill 2013 0912 Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene Zyrtaret ne Irak thone se se paku 27 vete jane vrare dhe disa te tjere jane plagosur ne nje sulm vetevrases ne nje kafene ne Bagdad te Irakut Raportohet se ne mesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.343Z

Komandot kthehen në Atdhe. Lamtumirë Irak

Komandot mbyllën sot me sukses misionin e tyre ushtarak në Irak dhe u kthyen në atdhe. Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa falenderoi komandot, SHBA dhe forcat aleate të NATO-s për ndihmën logjistike që i dhanë misionit në Irak. TIRANE- Lamtumirë Irak. Familjarë, miq dhe të af�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.082Z

"Lamtumirë armë" për 71 komando shqiptare në Irak

19/10/2004  TIRANË – "Lamtumirë armë" në Irak për 71 komandot shqiptare, që kryen shërbimin në Mosul. Mëngjesin e djeshëm, me flamuj në duar dhe me mall për të afërmit e tyre, janë kthyer në vendlindje kontigjenti i tretë, që kreu shërbimin në Irak. Oficerët dhe trup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.281Z

Basha: Kontributi në Irak, garanci për NATO-n

Ministri i Jashtëm, Lulzim Basha, deklaroi dje në Kuvend se përfundimi i 11 misioneve ushtarake shqiptare në Irak me një sukses të plotë, është një garanci që jep Shqipëria për të qenë pjesë e NATO-s. Basha vlerësoi kontributin e trupave shqiptare dhe deklaroi se rruga e Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.801Z

Obama: Vendosëm tu themi jo masakrave në Irak!

SHBA: Lufta, pjesë e një projekti afatgjatë. ISIS kërcënon virtualisht Presidenti i SHBA-së, Barak Obama, në një konferencë për shtyp të mbajtur dje në Shtëpinë e Bardhë, deklaroi se do të vazhdojë të ndihmojë irakianët për të lënë pas rebelimin e xhihadistëve në Veri të I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.444Z

Obama autorizon sulmet ajrore kundër ekstremistëve në Irak

Presidenti amerikan, Barack Obama ka autorizuar ushtrinë që të kryej sulme ajrore në Irak kundër militantëve islamikë, nëse është e nevojshme që të mbrohet personeli diplomatik dhe ushtarak në qytetin verior të Irbilit. “Kam autorizuar dy operacione në Irak, sulme ajrore për t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama