Rezultate te kerkimit per termin: +Irak +Ky

Total: 3693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.283Z

Strehimi i Muxhahedinëveambasada iraniane nuk reagon

Të tjera rreth shkrimit Artikujt për strehimin e muxhahedinëve TIRANE - Ende nuk dihet se kur do të nisin negociatat me dy vendeve lidhur me transferimin në vendin tonë të 210 muxhahedinëve, të cilët do të strehohen pas një vendimi të Këshillit të Ministrave. Ambasada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.365Z

Skandali, kapen me hashash në repart komandot e Zall-Herrit

TIRANE – Dy prej ushtarëve të repartit “Komando” në Zall-Herr, u arrestuan dje nga policia pasi iu gjetën sasi hashashi. Mentor Gjura, 23 vjeç, nga Shënkolli i Lezhës, ushtar profesionist me pagesë i cili ka qenë edhe në Irak, është kapur nga Antidroga e Tiranës bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.174Z

Liberalizimi i Vizave Shihet si Shpëtim nga Radikalizmi Fetar

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) i ka rekomanduar Bashkimit Evropian që të punojë në mënyrë më proaktive në çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën në mënyrë që kosovarëve t'u jepet më shumë mundësia për ta njohur operëndimin e rrjedhimisht edhe për t'

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.336Z

Rënia e një gjenerali të madh

David Petraeus nga amerikanët konsiderohej si një hero, madje edhe si autoritet moral. Tani, shefi i CIA-s dhe ish-gjenerali befas dhe papritur ofroi dorëheqje. Petraeus duhet të largohet, ngase kishte një aferë jashtëmartesore të dashurisë, duke tradhtuar kështu parimet e tij.Nuk ka një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.347Z

Çmimi i naftës shënon nivel të ri rekord

Në bursën e Nju Jorkut, çmimi i nafës shënoi një nivel të ri rekord prej 122 dollarë e 73 centë për fuçi. Çmimet u rritën në një atmosferë shqetësimesh se furnizimet mund të mos plotësojnë kërkesat në rritje pasi sulmet e armatosura të kryengritësve ndaj raf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.344Z

Iraku nuk ndryshon qëndrimin ndaj Kosovës

Ambasadori i Irakut në Beograd, Falah Abdulsad, ka thënë se vendi i tij nuk e njeh pavarësinë e Kosovës dhe vazhdon të mbetet pranë këtij qëndrimi.Ai u ka thënë mediave serbe se qëndrimi i Bagdadit zyrtar sa i përket Kosovës tashmë është i njohur.“Qëndrimi i Irakut është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.318Z

Merkel Gjermania do te beje me shume ne luften kunder ISIS

0 brbr SSSAbrASS brbrGjermania do te beje me shume ne luften kunder ISIS Ishte ky premtimi i kancelares gjermane Angela Merkel mbremjen e se merkures gjate takimit ne Paris me presidentin francez Fronsua Holond Terrorizmi eshte armiku yne i perbashket eshte detyra jone e perbashket ta luftojme tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama