Rezultate te kerkimit per termin: +Irak +Ky

Total: 3693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.901Z

Dhjetëra të vrarë në disa sulme në Irak

Atentatet Një valë bombardimesh ka goditur kryeqytetin irakian, duke vrarë të paktën 24 persona dhe duke plagosur 66 të tjerë. Shpërthimet që ndodhën dje në një lagje kryesisht shiite të Bagdadit ishin kryesisht të shkaktuara nga bombat. Sulmi më vdekjeprurës ndodhi në rajonin qendr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.683Z

Irak, sulmohet me 3 predha ambasada turke

IRAK- Tre predha u hodhën sot drejt ambasadës turke në Irak, duke bërë që njëra prej tyre të godasë murin e jashtëm të kësaj ndërtese, e cila ndodhet në Bagdad. Sipas ambasadorit Turk në Irak Yunus Demirer, nuk dihet ende se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.970Z

Ahmadinexhad, "mik" në Irak

Presidenti iranian, Mah mud Ahmadinexhad, e ka konsideruar vizitën e tij në Irak si fillesën e një kapitulli të ri në marrëdhëniet me Irakun, duke u shprehur se ishte "sinqerisht i lumtur" që po kryente këtë vizitë shumë të rëndësishme tani që një armik i madh i Iranit si Sadam Hus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.830Z

E diel e përgjakshme në Irak

Zyrtarët në Irak thonë se tre oficerë policie janë vrarë në Bakuba, gjatë një sulmi me bomba, i cili ndodhi ditën e sotme. Ndërsa disa zyrtarë në Bakuba thonë se shpërthimi i bombave u pasua nga një shkëmbim zjarri mes autoriteteve dhe militantëve. Në të njejtën kohën, në qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.601Z

Ushtaret turq hyjne ne Irak

Lideri i kurdeve irakiane ka refuzuar te takohet me sekretaren amerikane te shtetit, Kondolesa Rais, e cila zhvilloi dje nje vizite ne Irak. Presidenti rajonal kurd, Massoud Barzani, ishte planifikuar te takohej me Rais, ne Bagdad, por refuzoi te marre pjese ne takim, per shkak te asaj qe ai e quajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.268Z

Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene

Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene E premte 19 Prill 2013 0912 Irak 27 te vrare nga sulmi vetevrases ne kafene Zyrtaret ne Irak thone se se paku 27 vete jane vrare dhe disa te tjere jane plagosur ne nje sulm vetevrases ne nje kafene ne Bagdad te Irakut Raportohet se ne mesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.343Z

Komandot kthehen në Atdhe. Lamtumirë Irak

Komandot mbyllën sot me sukses misionin e tyre ushtarak në Irak dhe u kthyen në atdhe. Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa falenderoi komandot, SHBA dhe forcat aleate të NATO-s për ndihmën logjistike që i dhanë misionit në Irak. TIRANE- Lamtumirë Irak. Familjarë, miq dhe të af

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama