Rezultate te kerkimit per termin: +Irland

Total: 1156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.386Z

Meta me ambasadorin e Irlandës: Ka ardhur momenti për intensifikimin e marëdhënieve

TIRANE-Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe ambasadori i Irlandës në Shqipëri, Charles Sheehan një zëri kanë deklaruar se ka ardhur momenti për intensifikimin e marrëdhënieve dy palëshe. Gjatë takimit që kryetari Meta zhvilloi sot me ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.680Z

Irlandë, Skandal në Kishën katolike, prifti zbulon 'padashje' videon porno

IRLANDË- Një skandal i ri ka goditur Kishën katolike të Irlandës së Veriut, ku një prift i ka treguar disa prindërve një video pornografike në vend të videos e cila duhet të përmbante rrëfimin e parë të fëmijëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.028Z

Super Kroaci, tre gola Irlandës së Trapatonit

TIRANE-Kroacia ka fituar lehtësisht ndeshjen e parë në grupin C, duke mposhtur 3-1 Irlandën e Xhovani Trapatonit në Poznan të Polonisë. Një ndeshje e jashtëzakonshme e skuadrës ballkanase, që ka dominuar dhe ka arritur të marrë kreun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.843Z

Jahjaga priti ambasadorin e Irlandës jorezident për Kosovë, Kevin Dowling

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Irlandës jorezident në Republikën e Kosovës, Kevin Dowling, me të cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në vend dhe perspektivën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.757Z

Samiti i G8 në Irlandën e Veriut, diskutohet mbi Sirinë

Gjatë samitit të G8-s mes udhëheqësve botërorë në Irlandën e Veriut kanë filluar diskutimet se si t’i jepet fund konfliktit sirian. Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin, mbrojti qëndrimin e tij në mbështetje të udhëheq&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.367Z

Spanja e papërmbajtshme, 4 gola në rrjetë Irlandës

TIRANE-Kampionia e Europës edhe e Botës në fuqi, Spanja, ka bërë “poker” me Irlandën, duke treguar kësisoji potencialin e saj real, si një nga favoritet kryesore për ta fituar edhe “Euro 2012”. Formacioni i Del Boskes, në ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.880Z

Jahjaga dhe Veseli takuan ambasadorin e Irlandës në Hungari, jorezident për Kosovën, Pat Kelly

Presidentja e  Kosovës,  Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e Irlandës në Hungari, jorezident për Kosovën, zotëri Pat Kelly, i cili i dorëzoi letrat kredenciale. Jahjaga çmoi mbështetjen që Irlanda i ka dhënë in

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama