Rezultate te kerkimit per termin: +Irland

Total: 1156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.757Z

Samiti i G8 në Irlandën e Veriut, diskutohet mbi Sirinë

Gjatë samitit të G8-s mes udhëheqësve botërorë në Irlandën e Veriut kanë filluar diskutimet se si t’i jepet fund konfliktit sirian. Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin, mbrojti qëndrimin e tij në mbështetje të udhëheq&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.367Z

Spanja e papërmbajtshme, 4 gola në rrjetë Irlandës

TIRANE-Kampionia e Europës edhe e Botës në fuqi, Spanja, ka bërë “poker” me Irlandën, duke treguar kësisoji potencialin e saj real, si një nga favoritet kryesore për ta fituar edhe “Euro 2012”. Formacioni i Del Boskes, në ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.880Z

Jahjaga dhe Veseli takuan ambasadorin e Irlandës në Hungari, jorezident për Kosovën, Pat Kelly

Presidentja e  Kosovës,  Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e Irlandës në Hungari, jorezident për Kosovën, zotëri Pat Kelly, i cili i dorëzoi letrat kredenciale. Jahjaga çmoi mbështetjen që Irlanda i ka dhënë in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.596Z

Hoxhaj kërkoi përkrahjen e Irlandës për MSA-në

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare për këtë vit në Irlandë ku është takuar me homologun, Tanaiste Eamon Gilmore, me të cilin kanë biseduar për marrëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.114Z

"The Sun" në Irlandë ndalon ‘Faqen 3’, jo më topless

LONDER-Sesioni irlandez i gazetës “The Sun”, pjesë e kompanisë “Nees Corp” të Ruport Murdoch, ka vendosur të mos publikojë më femra me gjoks jashtë apo siç kanë qenë të njohura më shumë si femrat “t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.426Z

Prioritet i Irlandës, zgjerimi me vendet e Ballkanit Perëndimor

Irlanda do ta përkrahë fuqishëm anëtarësimin e vendeve nga Ballkani Perëndimor në Bashkimin Evropian dhe zgjerimi i Unionit me Maqedoninë, Serbinë dhe Shqipërinë është një nga prioritetet e presidencës irlandeze të BE-s&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.188Z

Barazojnë Bosnja dhe Irlandë, për Francë vendoset në ndeshjen e kthimit

Bosnja dhe Hercegovina kanë luajtur barazim 1:1, me Irlandën, në ndeshjen e parë të Play Offit, për kualifikimet për Euro 2016, që vitin e ardhshëm mbahet në Francë. Edhe pse ishin vendasit që e dominuan në tërësi kët&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama