Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Boletini

Total: 998
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Isa Boletini do rivarroset në Mitrovicë

Rivarrimi i Isa Boletinit do të behet në oborrin e kullës muze që gjendet në fshatin Boletin të Mitrovicës. Aty dhe do t’i ngritet përmendorja. Kështu ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Lutfi Haziri, i cili për këtë qëllim ka qëndruar të premten në Mitrovicë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.424Z

Filloi ceremonia qendrore e rivarrimit të eshtrave të heroit Isa Boletini

Ceremonia kryesore për të nderuar jetën dhe veprën e heroit Isa Boletini me rastin e rivarrimit të eshtrave të tij në Boletin të rajonit të Mitrovicës po mbahet në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë. Ceremonia filloi nën intonimin e himnit kombëtar dhe atij të shtetëror të Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.709Z

Isa Boletini në Vlorë hipotekon shitjen e veriut të Kosovës?!

Pallavraxhiu kombëtar, Edvin Kristaq Rama së bashku me vëllaun e tij siamez, Hashim Thaçi nuk e heqin dot bisturinë nga dora duke iu futur historisë shqiptare tani edhe mu në zemër. Nëse deri dje shqiptarët mund të flisnin me doza dyshimi mbi veprimtarinë e Tiranës zyrtare kundër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.488Z

Rama u përgjigjet serbëve me heroin Isa Boletini

Kryeministri Edi Rama ka shfrytezuar ditelindjen e heroit Isa Boletini per t’iu dhene pergjigje serbeve per trenin e provokimit. “Djepi ku u perkund, nje 15 janar, Isai i pavdekshem dhe varret ku me 15 janar 1999, u mbuluan trupat e pafajshem te viktimave te Racakut, e bejne sot te duket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.223Z

Isa Boletini qëndroi në Prekaz të Adem Jasharit

Eshtrat e heroit kombëtar Isa Boletini pas Vlorës, Prizrenit dhe Isniqit, kanë qëndruar në Prekaz, të kulla e Adem Jasharit, ku shumë qytetarë në mënyrë të organizuar dhe individuale kanë bërë homazhe, një ditë para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.507Z

Debat mes Shqiperise dhe Kosoves per varrimin e Heroit Kombetar Isa Boletini

Transmetuar me 16052015 - 0709 Nga Edison Kurani IBNAbr br Ne Shqiperi dhe Kosove lajmi qe eshtrat e patriotit Isa Boletini do te prehen prane babait te Pavaresise Ismail Qemali ne Vlore pati jehone pozitive vetem per pak orebr br Menjehere me pas nise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.443Z

Kryeministri Isa Mustafa mori pjesë në ceremoninë qendrore me rastin e rivarrimit të Heroit Kombëtar, Isa Boletini

Mitrovicë, 10 qershor 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në ceremoninë qendrore me rastin e rivarrimit të Heroit Kombëtar, Isa Boletini, e cila u zhvillua në Mitrovicë. Fjala e plotë e kryeministrit Isa Mustafa në ceremoni: Të nderuar anëtarë të f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama